Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Засідання комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат виконавчого комітету Обухівської міської ради

Share on facebook
Share on telegram
Share on google
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on print

На виконання доручення голови Київської обласної державної адміністрації від 22.01.2019 № 2-1, щодо проведення заходів з питань сплати та погашення заборгованості по єдиному соціальному внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування (далі – ЄСВ), подолання негативних наслідків від зростання заборгованості по сплаті ЄСВ 13 серпня 2019 року відбулося чергове засідання комісії на яке були запрошені 93 фізичні особи – підприємці, які мають заборгованість по сплаті ЄСВ і здійснили закриття підприємницької діяльності через державного реєстратора, поданням відповідної заяви в 2019 році. При підготовці до засідання комісії інспектором праці управління соціального захисту населення виконавчого комітету Обухівської міської ради було здійснено моніторинг по 93 підприємцях які припинили діяльність. В 50 підприємців недостовірні контактні дані в ЄДР, з 43 підприємцям надано роз’яснення в телефонному режимі, 1 оскаржує вимогу, 2 не проживають в Україні. 4 ФОП сплатили заборгованість на суму 11680 грн. тільки за період з 01.08.2019 до 13.08.2019 року. За 6 місяців 2019 року боржники які заслуховувалися на засіданнях комісії сплати заборгованість в сумі 229,5 тис.грн.

Законом України «Про збір та облік ЄСВ на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок для фізичних осіб підприємців (ФОП), які перебувають на загальній та спрощеній системі оподаткування повинні сплачувати ЄСВ не менший за розмір мінімального страхового внеску на місяць навіть у разі відсутності доходу. З 01.01.2019 року мінімальна заробітна плата становить 4173 грн., ЄСВ 22% від мінімальної заробітної плати складає 918,06 грн. Тому коли ФОП приймає рішення щодо не здійснення діяльності це потрібно зробити поданням відповідної заяви до державного реєстратора, а не повідомити державну фіскальну службу і вважати що ФОП вже закритий.

За період 6 місяців 2019 року спеціалістами фінансово – економічного управління головного управління Пенсійного фонду України у Київській області , які територіально знаходяться в м. Обухові, вул. Київська,5 Обухівський відділ обслуговування громадян ( сервісний центр) направлено 1400 листів – повідомлень ФОП, щодо наявності заборгованості по ЄСВ та не зарахування до страхового стажу для призначення пенсії періодів за які не сплачено ЄСВ.

Тому велике прохання до фізичних осіб – підприємців якщо у Вас є питання по заборгованості по ЄСВ, як вона виникла та інші Ваші проблемні питання у здійсненні підприємницької діяльності звертайтеся за роз’ясненням, особливо це стосується тих ФОП, які призупинили підприємницьку діяльність і до державного реєстратора не зверталися обов’язково з’ясувати суми боргу. Всі питання можна вияснити за адресою: м. Обухів, вул., Каштанова, 20 або зателефонувати (04572) 70923, (04572) 65007.

Начальник Обухівського відділу
обслуговування громадян
(сервісний центр)                                                                     Н. ВАСИЛИШИНА

Коментарі