Проведено сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія”

166

В Миронівській ДПІ Обухівського управління Головного управління ДФС у Київській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «Гаряча лінія» на тему «Адміністрування майнових податків. Податкова знижка на навчання». На запитання відповів начальник Миронівської ДПІ Сколота Олег Олексійович.

Надаємо увазі читачів найцікавіші запитання та відповіді на них.

1. Фізична особа, зареєстрована підприємцем, має право власності на нежитлове приміщення. Як сплачувати податок на нерухомість такій особі: як підприємцю чи як фізичній особі?

Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.

Пунктом 1 ст.320 ЦКУ передбачено, що власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, установлених законом.
Суб’єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи.

Фізичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати (ст. 325 ЦКУ).

Оскільки ст. 266 ПКУ не визначено такого платника, як фізична особа—підприємець, то такий платник — власник об’єктів житлової та нежитлової нерухомості сплачує податок на нерухомість за нормами, передбаченими для фізичних осіб.

2. Який розмір фінансових санкцій за порушення термінів сплати земельного податку?

Нормами ПКУ передбачено застосування фінансових санкцій за порушення термінів сплати податку у вигляді штрафу:

– у сумі 10% за затримку до 30 календарних днів наступних за останнім днем строку сплати;

– у сумі 20% за затримку понад 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати.

3. В які граничні терміни може скористатися платник податку правом на податкову знижку?

Відповідно до п.п.166.4.3 п.166.4 ст.166 ПКУ платник податку, який має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року, має скористатися ним до кінця року, наступного за звітним, на наступні податкові роки таке право не переноситься.

Коментарі