«МОЛОДЬ НА СУЧАСНОМУ РИНКУ ПРАЦІ»

422

Саме під такою назвою 20 червня 2019 року Обухівською міськрайонною філією Київського обласного центру зайнятості проведено День відкритих дверей центру зайнятості для молоді, приурочений відзначенню Дня молоді в Україні. У заході взяли участь 40 безробітних, 53 шукачі роботи із числа зайнятого населення, в тому числі випускники шкіл, ПТНЗ та ВНЗ.

Молодь є з одного боку найактивнішим, а з іншого – найбільш уразливим сегментом сучасного ринку праці. В конкуренції за робочі місця часто перемагають більш кваліфіковані кадри з практичним досвідом роботи та професіями, яких потребують роботодавці. 70% заявлених вакансій – це потреба саме в робітничих кадрах: водіях, кранівниках, трактористах, слюсарях, електрогазозварниках, електромонтерах, верстатниках, столярах, кухарях, продавцях, швачках та ін. Тому основне завдання фахівців служби зайнятості: підвищити конкурентоспроможність молоді шляхом набуття практичного досвіду під час навчання та стажування безпосередньо на підприємстві, допомогти здобути актуальні на ринку праці професії, безкоштовно перекваліфікуватися чи підвищити свою кваліфікацію. Це, з одного боку, допоможе укомплектувати кадри роботодавцям, а з іншого – допоможе молодим людям знайти своє місце в житті. Саме на це наголошували фахівці під час проведення семінару «Презентація послуг з професійного навчання». Особлива увага зверталася на навчання в центрах професійно-технічної освіти служби зайнятості.

В рамках Дня відкритих дверей для молоді із числа безробітних було проведено семінар «Молодь на ринку праці». На ньому розглядалися питання: стан молоді на сучасному ринку праці, переваги та недоліки при пошуку роботи особами до 35 років, аналіз попиту та пропозиції місцевих роботодавців, активні заходи державної служби зайнятості щодо сприяння зайнятості молоді. Жваву дискусію між учасниками семінару викликало обговорення питання проблем та наслідків «тіньової» зайнятості, переваг та недоліків працевлаштування за кордоном та в Україні. З цікавістю молоді люди переглянули відеоролики Об’єднаного Управління Пенсійного фонду в
м. Обухові та Обухівському районі про легальну зайнятість та переваги офіційного працевлаштування.

В цей день до Обухівської філії зверталися випускники шкіл, ПТНЗ та ВНЗ, молоді люди із числа зайнятого населення, які тимчасово не працюють. Всі вони мали змогу ознайомитись з роботою секторів та послугами служби зайнятості. Відвідувачі переглядали актуальні вакансії по району, гортали папки «Професіографічний путівник» з описами найбільш популярних професій, знайомилися за допомогою «Барометра професій» з затребуваними професіями на ринку праці Обухівщини.

Бажаючі мали змогу пройти профдіагностичне тестування для визначення власних здібностей та нахилів за допомогою діагностичного комплексу «Моя професія: консультаційна мережа». Кожному клієнту із числа молоді було презентовано «Платформу з профорієнтації та розвитку кар’єри” державної служби зайнятості, за допомогою якої можна не тільки безкоштовно пройти тестування, записатись на консультацію до профконсультанта центру зайнятості, а й дізнатись, на яких фахівців існує попит на регіональному ринку праці, та в якому навчальному закладі здобути професію.

Проведений захід надав можливість безробітній молоді отримати корисну інформацію, яка, сподіваємось, допоможе їм у вирішенні багатьох проблем та спонукатиме до роздумів: яку професію обрати, щоб бути затребуваним на сучасному ринку праці, реалізувати себе в професійній сфері та досягти матеріального добробуту.

Коментарі