5 ЧЕРВНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

492

Всесвітній день охорони навколишнього середовища був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН 15 грудня 1972 року. Вибір цієї дати обґрунтовано тим, що саме в цей день – 5 червня 1972 року – в Стокгольмі (Швеція) почала роботу Конференція ООН з проблем навколишнього середовища, за результатами якої було створено ЮНЕП – Програму ООН з навколишнього середовища.

Приводом для проведення цієї всесвітньої акції стало звернення, що надійшло 11 травня 1971 року Генеральному секретареві ООН, яке підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому в зв’язку із забрудненням навколишнього середовища, тому «червоною ниткою» у зверненні стали слова: «Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить з нами».

Охорона навколишнього природного середовища – це нова форма у взаємодії людини й природи, породжена в сучасних умовах. Вона являє собою систему державних і суспільних заходів (технологічних, економічних, адміністративно-правових, просвітницьких, міжнародних), спрямованих на гармонічну взаємодію суспільства й природи, збереження й відтворення природних ресурсів.

Виконавчий комітет Обухівської міської ради в умовах співіснування житлової забудови та промислового вузла намагається максимально зберегти зелені зони, водні об’єкти, створює мережу об’єктів природно-заповідного фонду. На даний час виготовлена технічна документація та присвоєні кадастрові номери територіям під зелені зони (сквери) – 11 об’єктів загальною площею 4,69 га; виготовлені паспорти на 11 водойм; створено 25 об’єктів ботанічних пам’яток природи (вікові дерева дуба звичайного); ведеться робота по оформленню заказника місцевого значення «Гора «Педина».

Цей день є прекрасною нагодою нагадати кожному про необхідність зробити хоча б один крок до покращення стану довкілля. Дехто візьме за правило хоч інколи відмовлятися від поїздки на власному автотранспорті, хтось посадить дерево, а інший нарешті прибере сміття в своєму дворі.

Зробимо кожен день нашого життєвого шляху на планеті Земля ДНЕМ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА!

Головний спеціаліст земельного
відділу виконавчого комітету Обухівської міської ради                           О.Іваницька

Коментарі