Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

5 ЧЕРВНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

Share on facebook
Share on telegram
Share on google
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on print

Всесвітній день охорони навколишнього середовища був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН 15 грудня 1972 року. Вибір цієї дати обґрунтовано тим, що саме в цей день – 5 червня 1972 року – в Стокгольмі (Швеція) почала роботу Конференція ООН з проблем навколишнього середовища, за результатами якої було створено ЮНЕП – Програму ООН з навколишнього середовища.

Приводом для проведення цієї всесвітньої акції стало звернення, що надійшло 11 травня 1971 року Генеральному секретареві ООН, яке підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому в зв’язку із забрудненням навколишнього середовища, тому «червоною ниткою» у зверненні стали слова: «Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить з нами».

Охорона навколишнього природного середовища – це нова форма у взаємодії людини й природи, породжена в сучасних умовах. Вона являє собою систему державних і суспільних заходів (технологічних, економічних, адміністративно-правових, просвітницьких, міжнародних), спрямованих на гармонічну взаємодію суспільства й природи, збереження й відтворення природних ресурсів.

Виконавчий комітет Обухівської міської ради в умовах співіснування житлової забудови та промислового вузла намагається максимально зберегти зелені зони, водні об’єкти, створює мережу об’єктів природно-заповідного фонду. На даний час виготовлена технічна документація та присвоєні кадастрові номери територіям під зелені зони (сквери) – 11 об’єктів загальною площею 4,69 га; виготовлені паспорти на 11 водойм; створено 25 об’єктів ботанічних пам’яток природи (вікові дерева дуба звичайного); ведеться робота по оформленню заказника місцевого значення «Гора «Педина».

Цей день є прекрасною нагодою нагадати кожному про необхідність зробити хоча б один крок до покращення стану довкілля. Дехто візьме за правило хоч інколи відмовлятися від поїздки на власному автотранспорті, хтось посадить дерево, а інший нарешті прибере сміття в своєму дворі.

Зробимо кожен день нашого життєвого шляху на планеті Земля ДНЕМ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА!

Головний спеціаліст земельного
відділу виконавчого комітету Обухівської міської ради                           О.Іваницька

Коментарі