Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

В Обухові святкували Масляну!

Share on facebook
Share on telegram
Share on google
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on print

10 березня 2019 року на території міста Обухів відбулося справжнє святкове дійство— свято Колодія (Українські масниці).

Масляна або ж свято Колодія – саме так називають це свято в народі. До речі, воно є одним із найдавніших у історії нашого народу. Масляна – довгоочікуване і веселе свято, яке триває 7 днів. У ці радісні дні прийнято ходити в гості, радіти новій весні, влаштовувати різні гуляння. Перед Великим постом люди остаточно прощаються із зимою, випікаючи смачні млинці і пригощаючи одне одного.

На площі перед РЦКіД зібралося чимало обухівчан та гостей міста, всі вони були в піднесеному настрої. Зі сцени лунали обрядові пісні та веснянки, молодь закликала проводжати зиму та зустрічати весну у виконанні творчих колективів міста Обухова.

Водили веснянки дитячі садочки міста, кружляли у танку вихованці ЦТДЮМ «Романтик» з театралізованою композицією“Зустрічаємо весну”, а «Паняночка» ДШМ м.Обухів закликала весну чудовими веснянками. Радо обухівці зустрічали і членів фольклорного колективу шумових інструментів «Стук-грюк бенд» під керівництвом Побігая Юрія . З такою ж радістю зустрічали народний хор «Явір» ПрАТ ККПК, керівник Богданович Т.І., всіх радували своїми піснями вокальні ансамблі «Березіль», «Акорд», «Родина», «Вербиченька» Обухівського міського Будинку культури.

В цей день не завадила непогода мешканцям громади святкувати Українські Масниці.

Всі мали змогу споглядати за святковим народно-обрядовим дійством «Зиму проводжаємо – весну зустрічаємо» з народними гуляннями, піснями, танцями, торгівлею та традиційним спалюванням опудала Зими на вогнищі, аби чимшвидше закликати весну. І як будь-яке веселе свято, не обійшлося без веселих розваг та ігор, святкової торгівлі. Традиційно представлено виставку виробів майстрів народної творчості, де можна було придбати будь-яку ексклюзивну річ. Усі учасники та гості дійства зібралися біля гарно вбраної Масляної, дехто фотографувався з нею, а хтось просто прощався до наступної зими.

Виступи артистів викликали справжнє захоплення, вони радували своїми запальними виступами і, без сумніву, завоювали неабияку прихильність обухівських глядачів. Веснянки лунали на все місто!

Коментарі