В Обухові святкували Масляну!

379

10 березня 2019 року на території міста Обухів відбулося справжнє святкове дійство— свято Колодія (Українські масниці).

Масляна або ж свято Колодія – саме так називають це свято в народі. До речі, воно є одним із найдавніших у історії нашого народу. Масляна – довгоочікуване і веселе свято, яке триває 7 днів. У ці радісні дні прийнято ходити в гості, радіти новій весні, влаштовувати різні гуляння. Перед Великим постом люди остаточно прощаються із зимою, випікаючи смачні млинці і пригощаючи одне одного.

На площі перед РЦКіД зібралося чимало обухівчан та гостей міста, всі вони були в піднесеному настрої. Зі сцени лунали обрядові пісні та веснянки, молодь закликала проводжати зиму та зустрічати весну у виконанні творчих колективів міста Обухова.

Водили веснянки дитячі садочки міста, кружляли у танку вихованці ЦТДЮМ «Романтик» з театралізованою композицією“Зустрічаємо весну”, а «Паняночка» ДШМ м.Обухів закликала весну чудовими веснянками. Радо обухівці зустрічали і членів фольклорного колективу шумових інструментів «Стук-грюк бенд» під керівництвом Побігая Юрія . З такою ж радістю зустрічали народний хор «Явір» ПрАТ ККПК, керівник Богданович Т.І., всіх радували своїми піснями вокальні ансамблі «Березіль», «Акорд», «Родина», «Вербиченька» Обухівського міського Будинку культури.

В цей день не завадила непогода мешканцям громади святкувати Українські Масниці.

Всі мали змогу споглядати за святковим народно-обрядовим дійством «Зиму проводжаємо – весну зустрічаємо» з народними гуляннями, піснями, танцями, торгівлею та традиційним спалюванням опудала Зими на вогнищі, аби чимшвидше закликати весну. І як будь-яке веселе свято, не обійшлося без веселих розваг та ігор, святкової торгівлі. Традиційно представлено виставку виробів майстрів народної творчості, де можна було придбати будь-яку ексклюзивну річ. Усі учасники та гості дійства зібралися біля гарно вбраної Масляної, дехто фотографувався з нею, а хтось просто прощався до наступної зими.

Виступи артистів викликали справжнє захоплення, вони радували своїми запальними виступами і, без сумніву, завоювали неабияку прихильність обухівських глядачів. Веснянки лунали на все місто!

Коментарі