29 січня Україна вшановує пам’ять Героїв битви під Крутами

412

У цей день українці вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки – студенти та гімназисти, власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху.

Саме 29 січня на Чернігівщині недалеко від залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва, добровольчий Студентський Курінь із юнаків вступив у нерівний бій із більшовицьким військом, стримуючи їх наступ на Київ.

Подвиг героїв Крут зайняв гідне місце в пантеоні національної слави, став символом патріотизму і жертовності у боротьбі за державну незалежність.

Щороку в нашому місті проходять патріотично-виховні заходи в навчальних та бібліотечних закладах присвячені цим доленосним подіям. Так, у міській бібліотеці мікрорайону Піщана відбулася тематична бесіда «Збережемо пам’ять про подвиги», яку провела Кириленко Л. В. серед учнів старших класів.

У бібліотеці УВП УТОС, що на Лікарні пройшла бесіда-спілкування під назвою «Пам’ятати своїх героїв». В ЦТДЮМ «Романтик» бібліотекар Василенко Г. М. підготувала книжкову тематичну виставку «Бій за волю України».

Минулого року юнаки нашого Центру військово-патріотичного виховання та допризовної підготовки, що діє на базі НВК ЗОШ №4, брали участь в урочистих заходах присвячених 100-річчю бою під Крутами на території меморіального комплексу «Пам’яті героїв Крут» у селі Пам’ятне, Борзнянського району Чернігівської області.

Коментарі