Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

22 січня 2019 року Україна відзначає 100-річчя з дня проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки

Share on facebook
Share on telegram
Share on google
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on print

Щорічно 22 січня – у день проголошення в 1919 році Акта злуки УНР та ЗУНР – відзначається День Соборності України. Цього року виповнюється 100-річчя цієї знаменної події.

Проголошення Соборності УНР та ЗУНР стало історичним актом об’єднання українських земель у єдину, неподільну державу, основоположною подією для новітнього українського державотворення. Акт злуки увінчав прагнення українців, століттями розділених і поневолених різними імперіями, жити у своїй єдиній європейській державі.

Сьогодні в районі операції об’єднаних сил наші воїни так само, як колись їхні прадіди 100 років тому, відстоюють незалежність та соборність України. Нам, нащадкам славних визвольних змагань, важливо зробити правильні висновки з помилок минулого – відсутність національної єдності та досвіду на початку XX століття призвела до втрати української державності.

Вкрай важливо у 2019 році, коли відбуватимуться дуже вагомі суспільні процеси та події – становлення Православної Церкви України, президентські та парламентські вибори, не дати країні-агресору та її «п’ятій колоні» всередині держави дестабілізувати ситуацію, протиставити одних громадян іншим.

У День Соборності України важливо пам’ятати про те, що Крим та тимчасово окуповані території Донецької і Луганської областей – це Україна і на їхніх землях обов’язково буде відновлено український суверенітет.

Ми не маємо права забути імена усіх загиблих борців за незалежність нашої країни під час Майдану та Революції Гідності.

22 січня – п’яті роковини загибелі активістів Євромайдану, Героїв Небесної Сотні – Сергія Нігояна та Михайла Жизневського.

Перед нами, українцями стоять надважливі завдання збереження духовної цілісності, самоідентифікації та гідного позиціонування себе у системі міжнародних відносин.

Нехай День Соборності та Свободи України назавжди буде джерелом надії на наше краще майбуття, і ця надія живиться із споконвічної героїки визвольних змагань нашого народу.

В єдності – наша сила! Слава Україні та її народові!

Коментарі