Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Обухівської міської ради інформує

331

Інформація
для звільнених (демобілізованих) військовослужбовців,
призваних на військову службу по м. Обухову
під час мобілізації 2014 – 2015 років

За загальним правилом призов або вступ на військову службу є підставою для звільнення співробітника на підставі п. 3 ст. 36 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП).

Однак звільнення за даною статтею не допускається у випадку, визначеному ч. 3 ст. 119 КЗпП.

Так, з 11.06.2015 р. набрали чинності зміни, внесені до ст. 119 КЗпП, частиною 3 якої установлено, що гарантії щодо збереження робочого місця поширюються на усіх мобілізованих працівників, які призвані:
• на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу та військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;
• на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом оформлення нового контракту, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення.

Зазначені гарантії також зберігаються за працівниками, які під час військової служби отримали поранення (інші ушкодження здоров’я) і перебувають на лікуванні в медичних установах, а також потрапили в полон або оголошені безвісно відсутніми.

Гарантії зберігаються до дня, що настає за днем їх взяття на облік у районних (міських) військових комісаріатах після їх звільнення з військової служби у випадку закінчення ними лікування в медичних установах незалежно від строку лікування, повернення з полону, появи після визнання безвісно відсутніми або до дня оголошення судом їх померлими.

В свою чергу, види військової служби в Україні перелічено в ч. 6 ст. 2 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 р. № 2232-XII і до них, зокрема відносяться:
• строкова військова служба; військова служба за призовом під час мобілізації на особливий період;
• військова служба за контрактом осіб рядового складу;
• військова служба за контрактом осіб сержантського і старшинського складу.

Тобто, поки працівник не буде демобілізований, за ним зберігається місце роботи, посада і компенсується за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» середній заробіток на підприємстві, де він працював на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності.

Отже, у випадку можливого порушення соціальних гарантій на працю (збереження робочого місця), середньої заробітної плати на весь період мобілізації військовозобов’язаних, призваних на військову службу під час мобілізації, управління соціального захисту населення виконавчого комітету Обухівської міської ради пропонує особам, права яких порушено, звертатися з письмовими заявами за адресою: м. Обухів, вул. Каштанова, 13 корп. 1 каб. № 3 або за тел. 6-42-05.