16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА

421

На виконання листа Міністерства соціальної політики України від 30.10.2018 № 21158/0/2-17/38 щодо проведення Всеукраїнської щорічної акції «16 днів проти насильства» служба у справах дітей та сім’ї інформує.

У період з 25 листопада по 10 грудня 2018 року проходить Всеукраїнська щорічна акція «16 днів проти насильства».

Щорічна акція «16 днів проти насильства» ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати початку та завершення кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

В Україні, згідно з результатами опитування, 22% жінок у віці 15—49 років зазнали фізичного чи сексуального насильства хоча б раз у своєму житті. 90% випадків гендерного насильства вчиняється щодо жінок, і лише про 30% випадків насильства повідомляється.

Україна долучилася до акції «16 днів проти насильства» 2001 року. Наше місто також кожного року долучається до даної акції. Ведеться просвітницька та роз’яснювальна робота серед жителів міста. Для учнівської молоді загальноосвітніх закладів буде організовано консультування та бесіди з питань попередження насильства в сім’ї, а також проводиться конкурс дитячих малюнків на тему «СТОП!!! НАСИЛЬСТВУ В СІМ’Ї».