В ОБУХОВІ ПРОЙШОВ УРОЧИСТИЙ ЗАХІД «УКРАЇНА – ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ»

349

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. У нашому місті Обухові в міському будинку культури також пройшов урочистий захід приурочений до цього пам’ятного дня.

Події, що розпочалися 21 листопада 2013 року, назавжди змінили Україну і українців, змінили світ, і продовжують змінювати нас і зараз, ставлячи перед новими викликами і перспективами.

Наша Україна – це дійсно територія гідності і свободи. Такими нас зробила Революція Гідності 2013 року.

Майдан став для України важким іспитом, завдяки якому українці продемонстрували своє прагнення до свободи, свою гідність та бажання щось змінити в собі та державі.

А розпочалося усе ввечері 21 листопада, коли на майдані Незалежності почали збиратися люди, обурені рішенням уряду України зупинити на невизначений термін процес підготовки до підписання угоди з Євросоюзом. У цей вечір учасників вже було 1500, а до 24 листопада на головній площі країни зібралося понад 100 тисяч прихильників євроінтеграції. Також протести пройшли у Львові, Донецьку, Дніпропетровську та Харкові.

Потім до мітингувальників приєдналися студенти з різних вишів столиці та інших міст. Відбулися студентські акції протесту та загальний студентський страйк. Кількість людей на Євромайдані збільшувалася.

Кривавою виявилася ніч на 30 листопада. Тоді для того, щоб розігнати майданівців злочинна влада застосувала силу. Учасники акції зазнали жорстокого побиття. І це був тільки початок. Протести перетворилися з проєвропейських в антиурядові і стали носити більш масштабний характер.

З усіх куточків України та світу на Майдан линули люди, щоб підтримати, допомогти та засвідчити свою свідому громадянську позицію.

Пік Революції Гідності припав на 18-20 лютого 2014 року. Тоді відбулися криваві сутички в центрі Києва, підпалили Будинок профспілок і розстрілювали багатьох мирних учасників Євромайдану, які стали Героями Небесної сотні.

А потім у квітні 2014 року Росія захопила Крим та вторглася на територію Донбасу. Російська збройна агресія проти України перетворилася на справжню війну, яка точиться і донині.

Шанс на зміни дістався нам дуже дорогою ціною – ціною людських втрат. Вічною раною на серці кожного українця буде пам’ять про героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, які віддали за свої переконання найдорожче – власне життя.

Чорним рядком втрат на Майдані вписане ім’я нашого земляка, Героя України – Володимира Чаплінського, який загинув у лютому 2014 року від рук снайпера.

Навіки залишаться у пам’яті імена наших хлопців, що полягли в зоні АТО: Бакка Олексій, Рачинський Олександр, Тимко Олег, Єфіменко В’ячеслав, Забєлін Кирило, Литвиненко Павло, Сергеєв Володя та Кияниця Роман.

Світла пам’ять усім Героям!

Ми – українці – свідомий і відповідальний народ, здатний відстоювати свій вибір. Ми подали історичний приклад того, як братерство і взаємоповага між сотнями тисяч людей згуртовує їх довкола спільної мети.

Але Революція Гідності не завершилася, вона продовжується на сході нашої країни. Саме завдяки мужності українських військових там, ми зараз можемо спокійно жити тут. І ми віримо у перемогу наших воїнів!

Дорогі обухівчани! Прийміть щирі вітання з Днем Гідності та Свободи. Сьогоднішній день – це підтвердження того, що події 2013 – 2014 років на Майдані змінили наш народ, об’єднали нас в єдиній, соборній і незалежній Україні.

Із нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи щиро вітаю учасників національно-визвольної боротьби, всіх тих, хто відстояв перемогу Революції Гідності та сьогодні мужньо боронить рідну землю.

Нехай буде мирне небо над українською землею, добробут й родинна злагода в усіх домівках, нехай не згасає віра у щасливе майбутнє нашого народу!

З повагою, Обухівський міський голова Олександр Левченко