Міністерство соціальної політики спростило порядок отримання субсидій

326

Доходи

Так, з 1 жовтня 2018 року при розрахунку житлової субсидії не враховуються до сукупного доходу сплачені аліменти і спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняку великої рогатої худоби, яка в рік складає до 2500 гривень за голову.

Субсидію на загальних умовах можуть отримати ті громадяни, у яких є заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску з вини роботодавця (якщо він не платить податок за працівника).

Право на допомогу від уряду мають ті сім’ї, опалювальна (а не загальна) площа житла яких не перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для приватного будинку.

У разі, якщо член домогосподарства не має доходів, чи знаходиться у складних життєвих обставинах-через хворобу, або у складі сім’ї є працездатні алко – або наркозалежні (при наявності довідки від лікаря), онкохворі (при наявності висновку ЛКК), субсидію має право призначити Комісія з питань призначення житлових субсидій.
На понаднормову площу, але не більше ніж 30% від норми, мають право громадяни, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, ті, хто досяг пенсійного віку або отримують пенсію за вислугу років, а також ті, хто отримує державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та діти з інвалідністю.

Обов’язковий платіж

Зміни також стосуються сплати обов’язкового платежу. З 1 жовтня 2018 року, коли вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу, субсидиант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги. Для прикладу, якщо розмір обов’язкового платежу за певну послуг становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило лише на 120 гривень, сплаті підлягатиме фактичний обсяг споживання, тобто 120 гривень.

Без обов’язкової сплати ЄСВ субсидію можуть отримати наступні категорії осіб:

• безробітні у сільській місцевості, райцентрі, селищах міського типу. Комісія з питань призначення житлових субсидій має право прийняти позитивне для заявника рішення;
• безробітні у місті за умови перебування на обліку в центрі зайнятості;
• громадяни, які працюють закордоном і платять там ЄСВ, що підтверджується документально. Тоді домогосподарство в Україні, де зареєстрована така особа, має можливість отримати субсидію на загальних умовах.

Якщо субсидію на новий 2018-2019 рік вже призначено, то її розмір на опалювальний сезон управління соціального захисту населення в жовтні розрахує автоматично, без повторного звернення з документами.

Нагадаємо, 19 жовтня, Кабінет міністрів України на екстреному засіданні ухвалив рішення про підвищення ціни на газ для населення на 23,5% з 1 листопада.

Безробітні і далі можуть отримати від держави допомогу в оплаті комунальних послуг, проте за певних умов.

“Запропоновано два варіанти для безробітних, які не стоять на обліку в центрі зайнятості, – чесно декларувати свої доходи, отримані закордоном та сплачувати страхові внески в Пенсійний фонд, або органи соцзахисту автоматично в дохід таких людей працездатного віку включати три прожиткових мінімуми – 5286 гривень (1762*3) – якщо вони хочуть користуватися соціальною допомогою. Також необхідно буде сплатити єдиний соціальний внесок за три місяці в розмірі, не менше мінімального”.

Також, якщо у складі домогосподарства або в складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які досягли 18-річного віку за станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, в розрахунок сукупного доходу такого домогосподарства включається середньомісячний дохід таких осіб у розмірі:

• половини одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, – у разі, коли такі особи протягом цього періоду перебували на строковій військовій службі;
• одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, – у разі, коли такі особи протягом цього періоду навчалися на денній формі навчання у закладах середньої освіти, професійно-технічних навчальних закладах, закладах вищої освіти або зареєстровані в службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і в цей період навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості;
• одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи – в окремих випадках за рішенням комісії у разі, коли такі особи перебувають у складних життєвих обставинах;
• фактично отриманих такими особами доходів громадян – у разі, коли такі особи протягом цього періоду отримували хоча б один з таких видів доходу, як пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомога по догляду за особами з інвалідністю I і II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не отримала права на пенсійну виплату, допомога по безробіттю;
• фактично отриманих такими особами доходів громадян – у разі, коли такі доходи протягом цього періоду отримувала особа, станом на кінець цього періоду не досягла 18-річного віку.

Особам, які більше ніж на 60 діб виїжджають закордон скасовується субсидія.

Громадяни, які виїхали на роботу за кордон можуть розраховувати на субсидію лише ті, хто офіційно платить місцевий аналог ЄСВ закордоном і може це підтвердити документально.

В Україні є угода з низкою країн у сфері соціального забезпечення та пенсійного страхування.

Крім того, субсидія може зберегтися, якщо особа направлена закордон на лікування, на навчання або у відрядження, про що є підтверджуючі документи.