Підписання Угоди про партнерство щодо впровадження інформаційної системи «Вулик» – позитивний момент у подальшій модернізації надання послуг ЦНАПом в Обухові

351

6 серпня 2018 року у Києві відбувся важливий захід, на якому обговорювалися можливості пілотного впровадження інформаційної системи «Вулик» – програмного комплексу автоматизації Центрів надання адміністративних послуг.

Реалізується цей проект в рамках Програми підтримки процесу децентралізації в Україні – «U-LEAD з Європою» – яка триває з 2016 по 2020 роки. Програму фінансує Європейський Союз та його держави-члени: Данія, Естонія, Німеччина, Польща і Швеція.

Розробка інформаційної системи «Вулик» розпочалася ще у березні 2018 року. За декілька місяців її планують впровадити у ЦНАПах, нещодавно обраних шляхом відкритих конкурсів, у таких населених пунктах: міста Українка, Обухів, Ржищів, м. Кам’янець-Подільський, селище Гуменці, міста Каховка та Нова Каховка, м. Южне, Олевськ, Чортків.

Про важливість втілення даного проекту розповів перший заступник голови Державного агентства з питань електронного урядування України Олексій Вискуб.

Керівник проекту «Підтримка електронного урядування для децентралізації в Україні (EGOV4UKRAINE)» Марі Педак ознайомила учасників заходу з концепцією даної інформаційної системи.

Ключовим моментом для міста Обухів, як і для 9 інших міст, було підписання Угоди (меморандуму) про партнерство між трьома сторонами. Обухівський міський голова Олександр Левченко взяв у цьому безпосередню участь, як одна із сторін.

Даний проект підтримує розробку сучасної інформаційної системи для центрів надання адміністративних послуг (ЦНАПів) в Україні, яка пришвидшить роботу центрів у 10 разів. Систему під назвою «Вулик» запустять у 10 пілотних ЦНАПах до жовтня 2018 року і до кінця 2020 року запровадять у понад 400 ЦНАПах по всій Україні. І тепер ми є в числі тих, хто запроваджуватиме дану ініціативу.

Для нашого міського Центру адмінпослуг пілотне впровадження інформаційної системи «Вулик» – це можливість підвищити доступність та якість адміністративних послуг, забезпечити надійне зберігання й захист інформації. Дана система прискорить роботу адміністраторів ЦНАПу завдяки переходу до електронного документообігу та спрощеному доступу до даних державних реєстрів у режимі реального часу.

ЦНАПи зможуть підключити систему «Вулик» за власним бажанням і користуватися нею безкоштовно протягом усього періоду реалізації Проекту до 2020 року.

Ми намагаємося не відставати від інформаційних та організаційних технологій, що впроваджуються в Україні, та впевнено крокуємо у ногу з часом. Схожі ініціативи у нас вже існують, а тому ми продовжуємо розвиватися у цьому напрямку, щоб мешканцям було зручно перебувати у полі інформації і разом покращувати наше місто та якість надання послуг у ньому.