18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом був започаткований Європейський День боротьби з торгівлею людьми як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо явища торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.
Проблема торгівлі людьми особливо загострилася під час повномасштабного вторгнення рф на територію України. Жінки та діти, які змушені покинути Україну, стикаються з ризиками торгівлі людьми. Водночас і чоловіки, які залишаються всередині країни, також можуть стати здобиччю торговців людьми.
Торгівля людьми може набувати безліч різних ганебних форм. Однією з яких є трудове рабство – грубе порушенням прав людини і прав працівника. Свобода від примусової праці – одне з основних трудових прав, яке інспектори праці заохочують та захищають.
Торгівля людьми – серйозне порушення прав людини, яке залишає глибокі фізичні та психологічні травми. Європейські країни відіграють важливу роль у боротьбі з цим злочином. Європейський Союз активно підтримує ініціативи, спрямовані на запобігання торгівлі людьми, захист та підтримку жертв, а також на переслідування злочинців. Національні уряди, правоохоронні органи та громадські організації співпрацюють, щоб забезпечити ефективну відповідь на цей виклик.
Якщо Ви потрапили у ситуацію торгівлі людьми, рекомендуємо звертатися до.