Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Реліз. Воркшоп з написання проєктів за методологією «Дизайн мислення». Програма «Єднання заради дії»

Програма «Єднання заради дії» 22-23 листопада 2023 року провела дводенний воркшоп з написання проєктів за методологією «Дизайн мислення» в Обухові.

Воркшоп об’єднав місцевих мешканців та ВПО навколо процесу створення інноваційних рішень, орієнтованих на потреби мешканців громади, а також тих, хто знайшов для себе прихисток та безпеку у Обухівській громаді.

Ретельно підібрана теорія, у поєднанні практичними завданнями, іграми та руханками, поступово заглиблює учасників у методологію «Дизайн мислення», а також у процес емпатії, аналізу та структуризації.

За допомогою різноманітних практичних та творчих завдань, 20 учасників та учасниць пройшли повний цикл від виявлення потреб, генерації ідей, пошуку нестандартних рішень до створення проєктів орієнтованих на соціальну згуртованість.

“Я коли прочитала програму, думала, що мені буде не цікаво, бо в мене з генерацією ідей і з творчістю відсутній зв’язок (сміється). А завдяки тренерам, я зрозуміла, що є практики, щоб зрозуміти підхід до будь-чого, завдяки якому можна свої ідеї реалізувати. Цей підхід – синектика – крута вправа, яка знадобиться в житті. Не тільки для створення ідей для громади, але й у спілкуванні між собою, з друзями, і в роботі з дітьми. … Сподобалось мережування, новий досвід і нові знайомства. Дуже всім вдячна за атмосферу, ідеї і натхнення.» – прокоментувала учасниця заходу.

Перший день воркшопу був присвячений знайомству з методологією «Дизайн мислення», розумінню як помічати людські потреби та за допомогою дизайнерських практик розробляти нові рішення. Отримані знання та інструменти одразу використовувалися на практиці, команди поступового генерували ідеї для суспільно корисних та важливих проєктів для своєї громади.

Окрему увагу було присвячено проєктному менеджменту. Учасники навчалися перетворювати ідеї в грантовий проєкт, знайомилися з поняттям «життєвий цикл проєкту», навчалися обґрунтовувати мету, розробляти бюджет та план моніторингу своїх проєктів.

“Я зрозуміла, що ідея, з якою носимося ми, вона не просто знаходить відгуки в інших, а вона у інших людей теж є. І тому є розуміння, що нам дійсно потрібно для єднання громади. Особливо що потрібно ВПО, що може нас згуртувати. І якщо вже така кількість людей це не просто подумала, а озвучила і перетворила вже на оформлені ідеї, то щось із цього вийде. Я вірю в те, що це працює.
Надзвичайно цінні пояснення: щодо інструментів і практик, про написання грантових заявок. Це дуже приємний бонус.
Дуже круто, коли ми сприймаємо один одного як партнери і рухаємось разом, я не як суперники. Разом ми швидше досягаємо тих цілей і вирішення тих проблем, які потрібні всім.
Дякую за атмосферу яку і ви, і ми всі разом створили.» – прокоментувала інша учасниця.

Воркшоп з написання проєктів за методологію «Дизайн мислення» об’єднав 20 учасників та учасниць, а також надав знання, можливості та ресурси для пошуку рішень, які будуть задовольняти потреби всіх членів громади: як місцевих мешканців, так і тих, хто знайшов тут для себе прихисток.

За результатами воркшопу, учасники та учасниці розробили чотири проєктних ідеї, які зможуть податися на грантовий конкурс для отримання фінансування від програми «Єднання заради дії».

Про програму «Єднання заради дії» – це програма, яка має на меті допомогти внутрішньо переміщеним особам в Україні навчитися цінних практик вирішення конфліктів та адвокації – задля зменшення їх вразливості та підвищення згуртованості громад. Програма працює з такими віковими категоріями з-поміж ВПО – діти від 6 до 18 років та дорослі від 30 років.

Більше можливостей від програми на сайті (https://yednanniazaradydii.org.ua/) та на сторінках у соціальних мережах Facebook та Instagram (@yednanniazaradydii).

Цей реліз став можливим в межах програми «Єднання заради дії», що втілюється Радою наукових досліджень та обмінів (IREX в Україні) разом з Благодійним фондом «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» та за підтримки Державного департаменту США. Вміст є виключною відповідальністю IREX і не обов’язково відображає погляди Державного департаменту США.

Коментарі