Про небезпеку куріння в ліжку писано-переписано, але щоразу маємо нові жертви… За статистикою, куріння в ліжку часто призводить до пожеж. І, переважно, такі випадки закінчуються фатально.

Найчастіше люди курять в ліжку в нетверезому стані. Запалюючи цигарку та лягаючи відпочити вони не усвідомлюють всієї небезпеки такого вчинку. Адже засинаючи, людина не відчуває, як недопалок випадає з рук. Час тління запаленої цигарки складає від 4 до 10 хвилин, а температура може сягати до 900 градусів. Цього достатньо, щоб загорілися предмети, на які може потрапити недопалок: запалена цигарка, що потрапляє на постільну білизну призводить до її тління, яке невдовзі переростає в горіння.

При тлінні будь-яких матеріалів утворюється окис вуглецю. Якщо в приміщенні незадовільний повітрообмін – відбувається неповне загорання вуглецю. Це призводить до утворення чадного газу, який є небезпечним для життя людини.

Під час пожеж спричинених курінням в ліжку більшість людей гине саме через отруєння чадним газом.

На жаль, така ситуація повторюється із року в рік: куріння в ліжку залишається однією з основних причин загибелі людей на пожежах. Любителів відпочити в ліжку із цигаркою не зупиняють ні фатальні наслідки таких пожеж, ні жодні застереження.

Рятувальники Обухівського РУ ГУ ДСНС України у Київській області закликає мешканців краю, бути обережними у поводженні з відкритим вогнем. Нехтування елементарними правилами безпеки часто обходиться дорогою ціною, а запобігти виникненню пожежі легше, ніж потім ліквідувати її наслідки.

Обухівське РУ ГУ ДСНС

Коментарі