Гаряча лінія в Обухівському управлінні

152

У приміщенні Обухівського управління ГУ ДПС у Київській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Новації в податковому законодавстві, передбачені Законом України від 16 січня 2020 року №466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві».

На запитання відповідала заступник начальника управління – начальник відділу податків і зборів з юридичних осіб – Світлана ДУБЕНЕЦЬ.

Надаємо увазі читачів найцікавіші запитання та відповіді на них.

1. Які строки реєстрації та перереєстрації платника ПДВ?

Відповідно до ст. 183 ПКУ, змінився строк подання заяви для добровільної реєстрації платником ПДВ. Заяву треба буде подати не пізніше ніж за 10 к. д. до початку податкового періоду, на який запланована ПДВ-реєстрація (зараз – за 20 к. д.).

Також скорочено строк подання заяви для ПДВ-реєстрації в разі зміни ставки єдиного податку (далі – ЄП) (з 5 % на 3 %) – з 15 к. д. до 10 к. д. до початку кварталу, з якого змінюється ставка.

Заяву для ПДВ-реєстрації потрібно буде подавати тільки в електронній формі. Заяву, подану новоствореними суб’єктами господарювання під час процедури держреєстрації, має бути розглянуто в ті самі строки й у тому самому порядку, що й заяву, подану чинними суб’єктами господарювання.

Перереєстрацію платника ПДВ через зміну назви (крім перетворення) здійснюватимуть на підставі даних із ЄДР, тобто без подання заяви платником ПДВ.

Перереєстрацію, здійснювану через перетворення, проводитимуть на підставі заяви від платника ПДВ. Причому, якщо такий платник не подасть заяву в установлений строк, його ПДВ-реєстрацію буде анульовано.

2. Які основні зміни в оподаткуванні податком на прибуток, запроваджені Законом № 466?

Уточнюється порядок та особливості оподаткування нерезидентів в частині доповнення переліку доходів нерезидентів із джерелом їх походження з України, які підлягають оподаткуванню, зокрема:

– збільшується межа з 20 млн.грн до 40 млн.грн доходу, коли об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств можна не коригувати на фінансові різниці; запроваджується прискорена амортизація основних засобів на 2020-2030 р.;

– збільшується з 6 тис.грн до 20 тис.грн сума, яка використовується при визначенні основного засобу (пп.14.1.138 п.14.1 ст.14 Кодексу);

– уточнюються та доповнюються різниці, які застосовуються для збільшення фінансового результату до оподаткування, щодо сум штрафів, пені, нарахованих контролюючими органами та іншими органами державної влади за порушення вимог законодавства;

– уточнюється порядок врахуваня процентів, що сплачуються за кредитами, позиками та іншими борговими зобов’язаннями.

Обухівське управління

Коментарі