Восьмий фестиваль-конкурс для поетів з інвалідністю “Поетичний рушник”- 2018

636

26 вересня відбулося засідання журі Восьмого фестивалю-конкурсу для поетів з інвалідністю “Поетичний рушник”-2018.

Фестиваль присвячений пам’яті відомого українського поета Андрія Самійловича Малишка. За час свого існування він згуртував чимало споріднених творчих душ з різних міст, сіл, селищ України. Дав можливість заявити про себе тим, у кому іноді не підозрювали митця навіть найближчі сусіди. Лауреати мали змогу брати участь у майстер-класах, друкуватися в колективних збірниках, виступати зі своїми творами на радіо… Без сумніву, такі успіхи тішили засновників фестивалю. Вони розуміли, що справа дійсно хороша і затребна. Тож було прийнято рішення: незважаючи ні на які чисельні життєві проблеми, котрі нині переживає наша країна, восьмий “Поетичний рушник” має обов’язково відбутися.

Цього року засновники фестивалю серед учасників “Поетичного рушника” вітали жителів міст Києва, Бориспіля, Житомира, м.Константинівки Донецької області, м.Лозова, с. Слобожанське Харківської області, м. Посад-Покровське Херсонської області, м. Новий Розділ Львівської області, смт Петрове Кіровоградської області, с. Шарки, с.Селище, с. Борова Київської області, м. Любомль Волинської області, с. Лазірки Полтавської області, міст Суми, Рівного, Хмельницького та славетного міста Обухова – одним словом, територія фестивалю не обмежується лише територією одного міста, а залучає представників поетичного слова з різних куточків нашої держави.

Тож, якщо ви любите писати і маєте бажання поділитися своїми творами із зовнішнім світом, наш захід саме для вас! Не соромтеся й не вагайтеся. Натомість уважно ознайомтесь із положенням фестивалю, складіть необхідний конкурсний пакет і відправте його за адресою, що вказана у тому ж таки положенні. Приєднуйтесь самі, залучайте рідних, друзів та просто знайомих. Гостинна Обухівська земля буде рада кожному віршотворцю.

Засновниками фестивалю є Обухівська міська рада.

Співзасновники – ВГО “Народна академія творчості інвалідів” та член Національної спілки письменників України і Національної спілки журналістів України Геннадій Горовий.

Мета фестивалю – сприяння процесам самореалізації, реабілітації та соціальної адаптації людей з інвалідністю засобами культури і мистецтва.
Завдання фестивалю – заохочення людей з інвалідністю до занять творчими мистецтвами, соціальна адаптація таких людей у суспільстві, виявлення серед них нових талантів, популяризація літератури, обмін досвідом, спілкування з відомими літераторами, направлене на удосконалення творчої майстерності людей з інвалідністю.

Девіз фестивалю: “Рушник волію виткати зі слів, щоб милувались ним віками люди” (Г. Горовий).

Цьогорічні твори конкурсантів розглядали:

Голова журі: Геннадій Горовий – член Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України, голова КОО ВГО “Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів”.

Члени журі:
Олена Александрова – президент ВГО “Народна Академія творчості інвалідів”;
Вікторія Осташ – член Національної спілки письменників України, засновник та очільниця літстудії “Перехрестя” при НСПУ, співзасновниця творчого гурту “Листя трави”;
Євгеній Черняєв – голова КМГО «Союз організацій інвалідів України»;
Валентина Захабура – поетеса, прозаїк, бард.

У фестивалі-конкурсі цього року взяли участь понад 50 учасників. До фіналу за рішенням суддів увійшли:

Бабенко Юрій (с. Борова Київської обл.)
Біленко Олена (м. Обухів Київської обл.)
Білошніченко Олена (м. Лозова Харківської обл.)
Диба Алла (м. Київ)
Врублевська Валентина (м. Київ)
Гладиш Тетяна (с. Посад-Покровське Херсонської обл.)
Ковалішина Алла (смт Петрове Кіровоградської обл.)
Коломієць Юрій (с. Селище Київської обл.)
Котович Наталка (м. Любомль Волинської обл.)
Лаврега Ніна (м. Житомир)
Лобач Наталія (с. Слобожанське Харківської обл.)
Люліч Валентина (м. Рівне)
Милий Михайло (м. Константинівка Донецької обл.)
Підгурська Тетяна (м. Бориспіль)
Познанський Євген (м. Київ)
Проніна Світлана (м. Київ)
Соколовська Ольга (с. Шарки Київської обл.)
Співак Наталія (м. Новий Розділ Львівської обл.)
Третьякова Оксана (м. Суми)
Фоміна Марія (м. Бориспіль)
Харченко Валентина (с. Лазірки Полтавської обл.)
Шкарупа Людмила (м. Суми)
Шостацька Людмила (м. Хмельницький)

Щиро вітаємо!
Представники оргкомітету зв’яжуться з кожним фіналістом в індивідуальному порядку.

Положення фестивалю-конкурсу “Поетичний рушник”-2018.