19/01/2021
Управління соціального захисту населення Виконавчого комітету Обухівської міської ради надає інформацію щодо Навчально-реабілітаційного закладу вищої освіти «Кам’янець-Подільський державний інститут»
Повідомляємо про можливість реабілітаційних та освітніх послуг для осіб з інвалідністю, дітей-сиріт, осіб які постраждали від аварії на ЧАЕС, інвалідів війни, переселенців із сходу, учасників бойових дій (АТО,ООС).
НРЗВО «Кам’янець-Подільський державний інститут» надає можливість молодим людям з особливими освітніми потребами отримати вищу та передвищу освіту, допоможе зорієнтувати у питанні вибору професії та вподальшому заняти належне місце на ринку праці.
За більш детальнішою інформацією стосовно навчання просимо звертатись до управління соціального захисту населення виконавчого комітету Обухівської міської ради за адресою: м. Обухів, вул. Каштанова, 13 корп. 1 каб. №2 або за тел. (04572) 6-42-30.
Запрошуємо на навчання (ЗАВАНТАЖИТИ)
17/08/2021
Інформація щодо професійного навчання для учасників АТО
Київська обласна служба зайнятості долучилася до проєкту «Соціально-економічна підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та членів їх сімей», що фінансується Європейським Союзом і впроваджується Міжнародною організацією з міграції (МОМ). Відповідальним виконавцем Проекту є громадська організація Центр зайнятості Вільних людей
Учасників бойових дій та членів іх сімей які мають труднощі з працевлаштуванням та поверненням до цивільної професійної діяльності, підвищенням професійного рівня чи зміною сфери діяльності, професії.
Реєструйтеся до 31 серпня 2021 року: http://bit.ly/ПрофесійніКурси
До переліку суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в 2020 році включений новий заклад, а саме: Читати детальніше
1. ТОВ «Золота Нива», який знаходиться за адресою: Одеська область, м. Білгород – Дністровський, смт. Сергіївка, вул. Чорноморська,16.
Всі бажаючі отримати послуги з психологічної реабілітації, а також за додатковою інформацією можуть звертатися до управління соціального захисту населення виконавчого комітету Обухівської міської ради за адресою: м. Обухів, вул. Каштанова 13, корп. 1, каб.2, тел. 6-42-30.
Соціальна підтримка жінок з родин ветеранів та загиблих учасників АТО/ООС Київської області
Враховуючи виклики сьогодення, пандемію COVID-19 та її можливо катастрофічні наслідки Всеукраїнська громадська організація «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО» розпочала проект «Родина героя: своїх не лишаємо!» для жінок з родин ветеранів та загиблих учасників АТО Київської області. Читати детальніше
Метою проекту є пом’якшення наслідків епідемії COVID-19 шляхом всебічної, адресної підтримки найбільш вразливих груп жінок ветеранської спільноти.
У рамках проекту жінки безкоштовно отримуватимуть комплексну адресну підтримку, зокрема:
– гуманітарну;
– психологічну, як професійну, так і за принципом «рівний – рівному»;
– юридичні та правові консультації, за потреби допомогу в оформленні документів;
– емоційну підтримку.
Долучатимуться до онлайн заходів:
– з розвитку хобі;
– додаткового заробітку в умовах карантину;
– заходів для дітей та їх дозвілля.
До реалізації Проекту в якості інформаційного партнера долучається Департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації. Кожна жінка з родин ветеранів та загиблих військовослужбовців Київської області матиме можливість взяти участь у проекті і отримати вищезазначені послуги безкоштовно.
За інформацією щодо участі у проекті звертайтеся до управління соціального захисту населення за адресою: м. Обухів, вул. Каштанова, 13 корп. 1 каб. № 2 або за тел. 6-42-30.
До переліку суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які
здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в 2019 році включено ТОВ «Примор’я» на базі санаторію «ім. С.Лазо», який знаходиться за адресою: Одеська область, м. Білгород – Дністровський, смт. Сергіївка, вул. Набережна, 3.
Всі бажаючі отримати послуги з психологічної реабілітації та за додатковою інформацією можуть звертатися до управління соціального захисту населення виконавчого комітету Обухівської міської ради за адресою: м. Обухів, вул. Каштанова 13, корп. 1, каб.2, тел. 6-42-30.
Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Обухівської міської ради інформує:
До переліку суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в 2019 році включені нові заклади, а саме:
1. Пансіонат «ІРБІС», який знаходиться за адресою: Херсонська область, м. Скадовськ, вул. Поповича,1.
2. База відпочинку «Пелікан», яка знаходиться за адресою: Одеська область, сільрада Сичавська, автодорога Одеса-Мелітополь-Новоазовськ 54 км., будинок 10.
Всі бажаючі отримати послуги з психологічної реабілітації та за додатковою інформацією можуть звертатися до управління соціального захисту населення виконавчого комітету Обухівської міської ради за адресою: м. Обухів, вул. Каштанова 13, корп. 1, каб.2, тел. 6-42-30.
ДО ВІДОМА УЧАСНИКІВ АТО ЩОДО ПРОФЕСІЙНОГО НАВЧАННЯ
Постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 року №432 затверджено Порядок організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції.
Професійна адаптація учасників антитерористичної операції – заходи, спрямовані на відновлення та вдосконалення професійних навичок і умінь учасників антитерористичної операції шляхом професійного навчання, надання інформаційних, консультаційних та профорієнтаційних послуг із зазначених питань, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці.
Дія цього Порядку поширюється на учасників антитерористичної операції з числа осіб, яким встановлено один із таких статусів:
– учасника бойових дій відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (далі – Закон);
– особа з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пунктів 11-14 частини другої статті 7 Закону;
– учасника війни відповідно до пункту 13 статті 9 Закону.
Для отримання послуг з професійної адаптації учасник антитерористичної операції письмово звертається до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування).
До заяви додається:
1. копія пільгового посвідчення;
2. копія документу, що підтверджує безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення;
3. паспорт.
Під час подання копій документів особи надають оригінал для огляду.
Професійна адаптація організовується і здійснюється за рахунок коштів державного бюджету. Професійне навчання учасників антитерористичної операції здійснюється за денною, вечірньою (змінною), очно-заочною, дистанційною, екстернатною формою навчання, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами.
Строк професійного навчання учасників антитерористичної операції визначається робочими навчальними планами та робочими навчальними програмами та не може перевищувати 12 місяців у разі організації навчання за робітничими професіями.
Послуги з професійного навчання надаються учаснику антитерористичної операції одноразово в порядку черговості. Професійна адаптація учасників антитерористичної операції з вищою освітою здійснюється шляхом отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше освітнього (освітньо-кваліфікаційного) рівня, підвищення кваліфікації, спеціалізації.
Додаткову інформацію щодо проходження учасниками антитерористичної операції професійного навчання можна отримати у управлінні соціального захисту населення виконавчого комітету Обухівської міської ради за адресою: м. Обухів, вул. Каштанова, 13 корп. 1 каб. № 2 або за тел. 6-42-30.
ПРОТЕЗУВАННЯ (ОРТЕЗУВАННЯ) УЧАСНИКІВ АТО ВИРОБАМИ ПІДВИЩЕНОЇ ФУНКЦІОНАЛЬНОСТІ ЗА ТЕХНОЛОГІЯМИ ВИГОТОВЛЕННЯ, ЯКІ ВІДСУТНІ В УКРАЇНІ
Механізм забезпечення учасників антитерористичної операції за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні визначений Порядком протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, окремих категорій громадян, які брали участь в антитерористичній операції та/або забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 518.
За новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, учасники АТО забезпечуються протезуванням через Фонд соціального захисту інвалідів.
Порядком передбачено:
– безоплатне забезпечення учасників АТО протезуванням (ортезуванням) виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, включаючи витрати на проїзд, проживання, харчування учаснику АТО та супроводжуючої особи (у разі потреби),
– оплату витрат на заміну куксоприймача та оплату післягарантійного ремонту протезного виробу;
– безоплатне забезпечення лікувально-тренувальним протезом у разі необхідності, виготовленим вітчизняним виробником, на строк, необхідний для формування кукси (1-12 міс.).
Для здійснення протезування та/або ортезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями в Україні учасник антитерористичної операції повинен звернутись до вітчизняного протезно-ортопедичного підприємства з такими документами:
– заявою про необхідність забезпечення виробом підвищеної функціональності за новітніми технологіями;
– копією паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, учасника антитерористичної операції;
копією документа, що підтверджує реєстрацію особи у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
– направленням на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;
– рішенням військово-лікарської комісії або висновком лікарсько-консультативної комісії (для працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися та безпосередньо брали участь в антитерористичній операції в районах її проведення) про потребу у протезуванні та/або ортезуванні;
– довідкою з місця роботи (для працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися та безпосередньо брали участь в антитерористичній операції в районах її проведення, яким не встановлено інвалідність).
Для здійснення протезування та/або ортезування виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, учасник АТО або його законний представник подає документи особисто або надсилає поштою на адресу Фонду: вул. Глибочицька, 72, м. Київ, 04050.
Перелік документів:
– заява;
– копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
– копія ідентифікаційного коду (крім фізичних осіб, які відмовилися від отримання ідентифікаційного коду та мають відповідну відмітку у паспорті);
– направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, видане відповідно до Порядку забезпечення ТЗР, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321, яке учасник АТО отримує у структурному підрозділі з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік (для осіб, що переселилися з тимчасово окупованої території);
– рішення військово-лікарської комісії про потребу у протезуванні (ортезуванні);
– витяг з історії хвороби;
– фото- та відеоматеріали кукси та наявного об’єму рухів.
Розгляд документів щодо протезування (ортезування) учасника антитерористичної операції здійснюється експертною групою, утвореною при Фонді. Строк розгляду документів експертною групою не може перевищувати 25 робочих днів з дати отримання (надходження поштою) від учасника антитерористичної операції або його законного представника всіх необхідних документів. Під час зазначеного строку експертна група опрацьовує питання щодо протезування (ортезування) учасника антитерористичної операції, який втратив функціональні можливості кінцівок, в Україні або здійснює пошук закордонного надавача спеціалізованої допомоги і з’ясовує з ним конструкцію та комплектацію виробу.
Протезування учасника антитерористичної операції здійснюється закордонним надавачем спеціалізованої допомоги у разі відсутності в Україні спеціалістів, які мають відповідну кваліфікаційну підготовку і позитивний практичний досвід виготовлення конструкцій (технологій) заявлених виробів.
За додатковою інформацією звертатися до управління соціального захисту населення виконавчого комітету Обухівської міської ради за адресою: м.Обухів, вул. Каштанова 13, корп. 1, каб.2, тел. 6-42-30.
ПСИХОЛОГІЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ ТА ПОСТРАЖДАЛИЙ УЧАСНИКІВ РЕВОЛОЦІЇ ГІДНОСТІ
Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 р. № 1057 затверджено «Порядок проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції».
Послуги із психологічної реабілітації надаються раз на рік за місцем проживання або в умовах стаціонару короткостроково, періодично чи довгостроково та визначаються індивідуально для кожного отримувача послуг з урахуванням його потреб.
Для отримання послуг учасник АТО чи постраждалий учасник Революції Гідності звертається із заявою до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації або проживання і обирає суб’єкта надання послуг з їх переліку, дату проведення реабілітації. Після надходження від обраного реабілітаційного закладу письмового підтвердження щодо готовності надання послуг із психологічної реабілітації та узгодження дати початку її проведення, управління укладає договір із обраним закладом та учасником антитерористичної операції чи постраждалим учасником Революції Гідності у трьох примірниках.
До заяви на психологічну реабілітацію учасник антитерористичної операції АТО чи постраждалий учасник Революції Гідності додає копії та пред’являє оригінали таких документів:
– паспорт;
– посвідчення учасника бойових дій, або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни;
– документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення.
Метою психологічної реабілітації є: збереження або відновлення фізичного та психологічного здоров’я, зниження частоти та тяжкості наслідків перенесених бойових психічних травм у формі гострих стресових реакцій, запобігання інвалідності, профілактика агресивної та саморуйнівної поведінки, відновлення порушених (втрачених) психічних функцій до оптимального рівня їх вираженості.
Послуги з психологічної реабілітації надаються окремо або в комплексі з іншими оздоровчими, фізкультурно-спортивними, санаторно-курортними, медико-психологічними та соціальними послугами.
Строки надання послуг із психологічної реабілітації визначаються індивідуально для кожного отримувача послуг з урахуванням його потреб, узгоджуються з отримувачем послуг або його законним представником після комплексного визначення індивідуальних потреб і зазначаються в індивідуальному плані.
У разі проходження психологічної реабілітації у стаціонарних умовах тривалість курсу не перевищує 18 днів.
За більш детальною інформацією стосовно отримання послуг з психологічної реабілітації необхідно звертатись до управління соціального захисту населення за адресою: м. Обухів, вул. Каштанова, 13 корп. 1 каб. № 2 або за тел. 6-42-30.
До уваги учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності!
Одним з найважливіших напрямів діяльності Мінсоцполітики залишається реалізація програм соціального захисту учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності, зокрема психологічної реабілітації та санаторно –курортного лікування.
З метою покращення якості санаторно-курортних послуг та прискорення процедури отримання путівок Кабмін вніс зміни до постанови КМУ «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням» № 200 від 31 березня 2015 року.
Закупівля санаторно – курортних послуг (путівок) для постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції здійснюється через безготівкове перерахування коштів санаторно – курортним закладам за наданні послуги на підставі трьохсторонньої угоди.
Прийняті зміни дають можливість учаснику АТО та постраждалому учаснику Революції Гідності самостійно обрати заклад санаторно-курортного лікування залежно від власних вподобань та пріоритетів.
При цьому гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування визначається щороку Мінсоцполітикою за погодженням з Мінфіном.
Для отримання санаторно –курортної путівки необхідно:
– стати на облік у управління соціального захисту за місцем реєстрації;
– подати наступні документи:
1. Заяву.
2. Медичну довідку за формою 070/о.
3. Пільгове посвідчення (учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, постраждалого учасника Революції Гідності).
4. Документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районні її проведення.
За більш детальною інформацією стосовно отримання послуг з санаторно – курортного лікування необхідно звертатись до управління соціального захисту населення за адресою: м. Обухів, вул. Каштанова, 13 корп. 1 каб. № 2 або за тел. 6-42-30.