Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Новини Обухівського РУ ГУ ДСНС України у Київській області

Мінна безпека: правила має знати кожен!

Детонація вибухонебезпечних предметів може статися навіть від найменшого зовнішнього впливу: удар, тертя, струс, нагрівання, тощо. Знання заходів безпеки допоможе уникнути загрози і врятувати життя. Адже основною причиною нещасних випадків є грубе порушення елементарних правил безпеки: спроби взяти в руки, пересунути, або розібрати предмет, биття по ньому, кидання у відкритий вогонь, або у воду.

У зв’язку з реаліями сьогодення, правила мінної безпеки повинен знати кожен, і не лише дорослі, а й діти. Уважно ознайомтеся з цими правилами, запам’ятайте й розкажіть про них друзям та рідним, насамперед – дітям!

Категорично забороняється:
– торкатися знайденого предмета, пересувати його, або робити з ним будь-які інші дії, особливо намагатися розібрати, або знешкодити його;
– проводити будь-які роботи біля знайденого предмета, особливо ті, які можуть викликати навіть незначне коливання ґрунту;
– палити, користуватися запальничками, а також іншими джерелами відкритого вогню і предметами, які можуть його утворювати;
– користуватися радіоелектронними пристроями (мобільними телефонами, пультами дистанційного керування, сигналізацією автомобілів тощо);
– заливати предмет рідинами, засипати ґрунтом, намагатися чимось накрити, або здійснювати інші дії на нього: звукові, світлові, теплові, механічні та ін;
– допускати скупчення людей безпосередньо поруч зі знайденим предметом.

Що робити у разі виявлення вибухонебезпечних предметів?
– зупиніться, нічого не чіпайте. Зберігайте спокій, уникайте паніки. Запам’ятайте місце виявлення предмета;
– попередьте про виявлений предмет осіб, які поруч;
– якщо ви, або люди навколо виконують якісь роботи – негайно припиніть їх;
– відійдіть самі і відведіть людей поруч якнайдалі (не менше 100 м) від знайденого предмета. Водночас відходити необхідно тим самим маршрутом (бажано слід у слід), яким ви прийшли. Якщо відходить група людей, то рухатися необхідно колоною по одному й так само, слід у слід;
– повідомте про виявлення підозрілого предмета в правоохоронні органи і спеціальні служби за телефонами 101 та 102 (повідомлення необхідно робити без поспіху, чітко, із зазначенням точної адреси (орієнтирів) місця знаходження вибухонебезпечного предмета);
– по можливості до прибуття правоохоронних органів, або спеціальних служб вживайте заходів щодо недопущення до небезпечної зони сторонніх людей.


Причини пожеж в екосистемах. Cпалення сміття та сухостою

Екосистема – це екологічна система або природний комплекс що створений живими організмами з умов їх існування, так звана біологічна система. У кожній екосистемі відбуваються кругообіг речовин та обмінні енергетичні процеси. Система, яка існує самостійно. Це жива природа, що нас оточує: ліси, степи, поля, луги і т.д.

Цей період розпочинається з моменту сходження снігового покриву з поверхні ґрунту навесні та закінчується з настанням волого-стійкої осінньої погоди. Посушливі погодні умови сприяють збільшенню пожеж в екосистемах.

Внаслідок, рятувальники Обухівського РУ ГУ ДСНС України у Київській області закликають людей зменшити людську участь, як фактор впливу на виникнення пожежі, себто не провокувати виникнення пожеж та дотримуватись певних правил поведінки.

Для кожного мешканця приватної ділянки, це норма – спалювати сміття на своїй присадибній чи дачній території. Але більшість навіть не мають уявлення, яку загрозу несе за собою спалювання залишків рослинності, а особливо сміття.

В першу чергу, при спаленні сухостою, люди знищують не тільки сміттєві залишки, але і своє здоров’я, а також завдають значної шкоди довкіллю!

Під час процесу горіння рослинних залишків виділяються мікрочастинки диму до складу яких входять пил, окиси азоту, важкі метали та низка канцерогенних сполук.

Із сухою травою та опалим листям, як правило горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери.

Пластик та поліетилен при згоранні виділяє до 70 різноманітних хімічних сполук в повітря, більшість з яких отруйні для людини.

Тому, випалювання, яке порушує стан навколишнього природного середовища завдає непоправної шкоди здоров’ю населення та винищує зелені насадження.

Але, катастрофічною причиною під час спалювання сухих рослинних залишків є виникнення пожеж, які можуть перерости у великомасштабні пожежі.

Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко. Для цього необхідно залучати велику кількість особового складу рятувальників та пожежно-рятувальної техніки.

Неконтрольовані пожежі становлять загрозу приватним житловим будинкам, втрати великих матеріальних цінностей та тваринам, які перебувають на території приватного угіддя.

Також не потрібно забувати про шкоду, якому піддається довкілля.

При пожежі в зелених насадженнях гине безліч тварин, птахів та комах, які не здатні самостійно врятуватись. Хтось з них згорає, а хтось задихається від їдкого диму.

Господарям, слід замислитись, чи варто випалювати суху траву, бур’ян, опале листя та сміття. Так, перетворюючи екосистеми на попелище люди наносять шкоду навколишньому середовищу, собі й оточуючим, а також додають роботи пожежним, які ризикують своїм життям та здоров’ям приймаючи виклик у боротьбі з небезпечними неконтрольованими пожежами.

Вирішили розпалити багаття?

Необхідно бути уважним до місця де ви вирішили розвести вогнище! Воно повинно бути очищене від сухостою, аби пожежа не поширилась трав’яною підстилкою по поверхні ґрунту. Розпалювання багать для спалення сухого листя, бадилля, сміття на угідді приватних житлових будинків, садових, дачних будинків дозволяється на відстані не менше 15 метрів від житлових, господарських будинків та споруд.

Розведення багать у вітряну погоду – категорично забороняється. Не залишайте вогонь без нагляду, контролюйте горіння. Опісля загасіть вогнище та переконайтесь, що процес горіння завершений

У разі виникнення пожежі, одразу телефонуйте до служби порятунку за номером «101»! Будьте відповідальними та не нехтуйте правилами безпеки! Бережіть навколишнє середовище!


Про заборону спалювання сухої трави (сухостою), очерету, чагарників, тощо на території Обухівського району ! ! !

З настанням тепла часто доводиться бачити, як люди випалюють суху траву, очерет, чагарники, тощо. Незважаючи на те, що спалювання сухостою має сезонний характер, із року в рік масштаби пожеж та їх наслідки демонструють жахливу статистику. Через сильні пориви вітру вогонь здатен долати відстань між населеними пунктами швидко та агресивно.

Спалювання сухої рослинності у військовий час прирівнюється до диверсійної роботи. Оскільки ці дії можуть розглядатись, як обмеження видимості для Збройних сил України та територіальної оборони, а також подання сигналів для армії агресора. Це передбачено змінами до статті 113 Кримінального кодексу. Таким чином спалювання сухостою, сухої трави та чагарників під час воєнного стану розцінюватиметься як диверсія. Паліям трави може загрожувати позбавлення волі строком від 10 до 15 років або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Варто наголосити, що відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – Кодекс) за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною рослинністю, або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 3060 до 6120 грн. і на посадових осіб від 15300 до 21420 грн. Ті самі дії, вчинені в межах природно-заповідного фонду на громадян від 6120 до 12240 грн. і на посадових осіб від 21420 до 30600 грн.

Відповідно до статті 77 Кодексу, за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1530 до 4590 грн. і на посадових осіб від 4590 до 15300 грн. Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 4590 до 15300 грн. і на посадових осіб від 10710 до 30600 грн.

Згідно із статтею 152 Кодексу, порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 1360 грн. і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від 850 до1700 грн.

Обухівське РУ ГУ ДСНС України у Київській області прохає мешканців Обухівського району дотримуватися заборони спалювання сухої трави (сухостою), очерету, чагарників, тощо !!!


Правила пожежної безпеки під час відпочинку на природі, в лісі

Якщо ви відпочиваєте на природі, необхідно пам’ятати, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу навколишньому середовищу і становить небезпеку для вашого життя.

Щоб уникнути лісових пожеж, дотримуйтесь наступних правил:
– не розводьте багаття у лісі, окрім призначених для вогнищ місць;
– не засмічуйте місце відпочинку;
– обгороджуйте та розчищайте місце розпалення багаття;
– не розводьте відкритий вогонь поруч із сухою рослинністю та господарчими будівлями;
– не розкидайте недопалки та сірники на суху лісову підстилку;
– стежте, щоб діти не бавилися з вогнем;
– не створюйте смітники в лісі та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх;
– приберіть місце погашеного вогнища, переконайтесь, що горіння відсутнє.

Пам’ятайте, безпека Вашого відпочинку – у Ваших руках. В разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної ситуації негайно викликайте Службу порятунку за номером 101!


Основні правила поведінки на воді, біля водойм

Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу товаришу, який потрапив у біду.

Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді. Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку. Необхідно звернути особливу увагу на пояснення юнацтву правил поведінки на воді дітям.

Правила безпечної поведінки на воді та біля води:
– діти повинні купатися обов’язково під наглядом дорослих;
– вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків;
– не купайтеся i не пірнайте у незнайомих місцях, це можна робити у спеціально відведених місцях;
– не можна запливати за обмежувальні знаки;
– слід дуже обережно поводитися на надувних матрацах та іграшках, особливо, коли є вітер або сильна течія;
– якщо течія вас підхопила, не панікуйте, треба пливти за течією, поступово i плавно повертаючи до берега;
– не купайтеся в холодній воді, щоб не сталося переохолодження;
– не треба купатися довго, краще купатися кiлька разів по 20-30 хв.;
– не можна гратися на воді у такі ігри, які можуть завдати шкоди;
– не подавайте без потреби сигналів про допомогу;
– не пірнайте під людей, не хапайте їх за ноги;
– купатися рекомендовано вранці i ввечері;
– не слід купатися наодинці;
– не підпливайте до коловоротів, пароплавів i катерів;
– не стрибайте головою вниз у місцях, глибина яких вам невідома.

Купатися рекомендується:
– у безвітряну погоду, при температурі води – не нижче 18°C, повітря – не нижче 24°C;
– через 1,5 – 2 години після прийняття їжі.

Під час купання необхідно:
– заходити у воду повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води;
– знаходитись у воді не більше 15 хвилин;
– після купання відпочити у тіні, а не приймати сонячні ванни;
– не допускати у воді ігор, пов’язаних з обмеженням рухів рук і ніг.

Під час приймання сонячних ванн:
– приймати сонячні ванни у період до 12.00 та після 16.00 год.;
– вживати достатньої кількості рідини для запобігання зневоднення та перегрівання організму;
– періодично відпочивати у тіні;
– прикривати голову головним убором для запобігання сонячного удару
– рекомендується починати прийняття сонячних ванн тривалістю з 10 хвилин за добу, поступово подовжуючи цей час;
– змащувати відкриті ділянки шкіри сонцезахисними косметичними засобами для запобігання сонячних опіків;
– потрібно одягати купальні костюми для зменшення шкідливого впливу сонця на статеві органи та молочні залози з метою профілактики онкологічних захворювань.

Тепловий удар – наслідки перегріву організму. При жарі організм не в змозі підтримувати нормальну температуру тіла, неможливість адекватної терморегуляції призводить до серйозних порушень. Тепловий удар може викликати важкі наслідки для людей, що страждають серцево—судинними захворюваннями, аж до зупинки серця.

Під час знаходження у зоні пляжу:
– уважно слідкувати за дітьми;
– перед вживанням фруктів ретельно помити руки, промити фрукти проточною водою, з метою запобігання виникненню шлунково-кишкових інфекцій;
– залишки їжі необхідно відносити до сміттєзбиральних урн для попередження укусів комахами (бджолами та ін.);
– користуватися туалетом на пляжі.

Забороняється:
– запливати за огороджувальні буї;
– підпливати до моторних суден, вітрильників, веслових човнів та інших плавзасобів;
– залазити на технічні та попереджувальні знаки, буї та інші предмети;
– використовувати рятувальні засоби і спорядження не за призначенням;
– стрибати у воду зі споруд, у непристосованих для цього і в місцях, де невідомі глибина та стан дна;
– розпивати спиртні напої і купатись у нетверезому стані;
– подавати обманні сигнали тривоги заради жарту;
– залишати без нагляду малолітніх дітей;
– використовувати для плавання автомобільні камери, надувні матраци, лежаки, дошки та ін.;
– приводити з собою собак та інших тварин.

Забороняється купання у затоплених кар’єрах, каналах, озерах, пожежних водоймах, ставках і інших водоймах, які не мають обладнаних пляжів сезонними рятувальними постами, не визначені як місця масового відпочинку громадян біля води.

Відповідальність за безпеку дітей під час купання покладається на батьків або дорослого підготовленого керівника групи дітей!

Дітей, які не вміють плавати, необхідно купати окремо від інших дітей. Купання дітей при відсутності рятувальних постів заборонено.

Заборонено пірнати з перил, запливати за обмежувальні буї, допускати безглузді витівки, подавати сигнали про необхідність допомоги заради жарту.

Коментарі