Група «Прозорість та підзвітність» рекомендувала Вишневій громаді направити на експертизу проєктно-кошторисну документацію трьох обʼєктів, тендери за якими викликали резонанс. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.
Він зазначив, що відбулося чергове засідання робочої групи «Прозорість та підзвітність» з розгляду питань, що стосуються трьох тендерних закупівель у Вишневій громаді, які викликали резонанс в суспільстві. Йдеться про будівництво двох укриттів у закладах освіти. Зокрема, в ліцеї «Лідер» в Крюківщині та школи №1 в Вишневому. Третій тендер стосується реконструкції старого кінотеатру під приміщення міськради.
«За всіма питаннями отримали вичерпну інформацію від представників громади Вишневого, а також заслухали позицію правоохоронців. Резонанс в суспільстві виник через суми тендерів», – розповів Руслан Кравченко.
Зокрема, вартість будівництва обох укриттів значно перевищує вартість найбільших договорів з їх будівництва по Україні. За інформацією представників громади, чимала вартість, в першу чергу, зумовлена необхідністю проведення значного обсягу та складністю робіт. Обидва освітні заклади розташовані в місцях, де ґрунтові води знаходяться дуже близько до поверхні.Обидва укриття матимуть велику місткість. Крім того, до будівництва обох укриттів громада Вишневого, як розповіли її представники, планує залучити кошти міжнародних організацій на умовах співфінансування. Зокрема, 77% вартості об’єктів.
Що стосується реконструкції старого кінотеатру під офіс мерії, то така необхідність виникла через відсутність власного приміщення. Міськрада Вишневого орендує будівлю держустанови «Український дім фарфорово-фаянсової промисловості». Але ФДМУ має намір продати це приміщення.
«Щоб зняти всі питання відносно можливої завищеної вартості група «Прозорість та підзвітність» рекомендувала громаді Вишневого невідкладно направити проєкти за всіма 3-ма об’єктами на експертизу до Київського науково-дослідного інституту судових експертиз або ж до іншої аналогічної установи, щоб отримати об’єктивний висновок. Ще одна рекомендація – підготувати всі фінансово-економічні обгрунтування для громадськості щодо доцільності будівництва цих об’єктів саме у зазначених обсягах», – сказав Руслан Кравченко.
Він підкреслив, що така відкритість дозволить зняти багато запитань та претензій, які вже виникли на цьому етапі.
«Тому неодноразово наголошував на необхідності активно комунікувати всі чутливі питання. Особливо, зважаючи на наміри використати значні кошти в умовах війни. Чим більше відкритості на всіх етапах – тим більше довіри до діяльності кожного конкретного органу влади», – додав начальник КОВА.
Коментарі