Право на податкову знижку можна використати по 31 грудня (включно) наступного за звітним податкового року
Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що відповідно до п.п. 164.4.3 п. 164.4 ст. 164 Податкового кодексу України, якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.
Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній Податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року – п.п.166.1.2 п.166.1 ст.166 ПКУ.
Податкова знижка надається виключно резидентам, які мають реєстраційний номер облікової картки платника податку, або через релігійні переконання відмовились від нього та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають про це відмітку у паспорті, та які отримують доходи у вигляді заробітної плати і сплачують з неї податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) – п.п.166.4.1 – 166.4.2 п.166.4 ст.166 ПКУ.
Згідно з п.п. 166.4.2 п. 166.4 ст. 166 ПКУ, загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку на доходи фізичних осіб у звітному податковому році, не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшену з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, крім випадку, визначеного п.п. 166.4.4 цього пункту.
Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast
ГУ ДПС у Київській області
Електронний розрахунковий документ, створений ПРРО
Головне управління ДПС у Київській області інформує, що визначення «електронного розрахункового документа, створеного програмним реєстратором розрахункових операцій» встановлено Законом України від 20.09.2019 №128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг», який набрав чинності 01.08.2020 року та згідно з яким:
електронний розрахунковий документ, створений програмним реєстратором розрахункових операцій – це документ, створений у момент проведення розрахункової операції та зареєстрований фіскальним сервером контролюючого органу із присвоєнням йому фіскального номера фіскальним сервером контролюючого органу або присвоєнням йому фіскального номера із діапазону номерів, сформованих фіскальним сервером, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов’язкові реквізити розрахункового документа за встановленою формою.
Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast
ГУ ДПС у Київській області
Офлайн режим застосування програмного РРО
Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що на період відсутності зв’язку між програмним реєстратором розрахункових операцій та фіскальним сервером, проведення розрахункових операцій здійснюється СГ в режимі офлайн – не більше ніж 36 годин підряд, та не більше ніж 168 годин протягом календарного місяця, із створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери із Діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу – абзац сьомий статті 5 Закону України від 06.07.1995 № 265.
ПРРО не може працювати в режимі офлайн:
– після спливу встановлених граничних строків застосування такого режиму,
– без наявного невикористаного Діапазону фіскальних номерів,
– за наявності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером.
ПРРО має бути автоматично переведений із режиму офлайн у режим онлайн-обміну з фіскальним сервером у момент відновлення зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером.
Під час роботи в режимі офлайн ПРРО має забезпечувати постійний контроль щодо:
– відновлення зв’язку ПРРО із фіскальним сервером та перевіряти наявність такого зв’язку перед формуванням кожного розрахункового документу в режимі офлайн.
– дотримання граничних строків застосування режиму офлайн,
– інформувати особу, яка здійснює розрахункову операцію про залишок часу, протягом якого може тривати режим офлайн,
– припинити проведення розрахункових операцій у режимі офлайн у разі досягнення одного із граничних строків (36 годин підряд або 168 годин протягом календарного місяця).
Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast
ГУ ДПС у Київській області
МПЗ для ФО – власників, орендарів, користувачів земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь
Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що відповідно до п.п. 170.14.2 п. 170.14 ст. 170 ПКУ, контролюючі органи нараховують мінімальне податкове зобов’язання (далі – МПЗ) фізичним особам – власникам, орендарям, користувачам на інших умовах земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, не переданих в оренду/суборенду, емфітевзис, інше користування.
У разі передачі таких земельних ділянок в оренду/суборенду, емфітевзис або інше користування, МПЗ визначається для орендарів, користувачів на інших умовах таких земельних ділянок.
МПЗ обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного земельного кадастру та/або на підставі оригіналів або належним чином засвідчених копій відповідних документів платника податків, зокрема документів, що підтверджують право власності/користування – п.п. 170.14.3 п. 170.14 ст. 170 ПКУ.
Згідно з п.69.15 підрозд.10 розд.ХХ ПКУ, за 2022 рік не нараховується та не сплачується загальне МПЗ фізичним особам – власникам та користувачам земельних ділянок/часток,(паїв), які розташовані на територіях активних бойових дій або ТОТ.
Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затверджений наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 №309, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України23.12.2022 за №1668/39004 (зі змінами та доповненнями).
Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast
ГУ ДПС у Київській області
З 01 січня 2024 року вводиться в дію нова форма Податкової декларації про майновий стан і доходи
Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що з 01 січня 2024 року вводиться в дію нова форма Податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація), у зв’язку із набранням чинності наказу Міністерства фінансів України від 28.08.2023 № 467 «Про затвердження Змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», зареєстрованого в Мінюсті 18 жовтня 2023 року за № 1817/40873.
У новій формі Декларації передбачено виокремлення податкових зобов’язань по податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) при визначенні мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ) фізичними особами – підприємцями (крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування) – власниками, орендарями, користувачами на інших умовах (у тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь.
Звертаємо увагу, що сплата ПДФО при визначенні МПЗ ФОП (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) здійснюється за кодом бюджетної класифікації «11010500 – податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування».
Змінився порядок розрахунку суми ПДФО, що підлягає поверненню з бюджету у зв’язку із використанням права на податкову знижку за витратами, понесеними відповідно до п.166.3 ст.166 розд. IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ), крім витрат, зазначених у п.п. 166.3.10 п. 166.3 ст.166 розділу IV ПКУ (додаток Ф3 до Декларації).
Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast
ГУ ДПС у Київській області
Зміни до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків
Головне управління ДПС у Київській області інформує, що 25 грудня 2023 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 24.10.2023 № 571 «Про внесення зміни до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 08.11.2023 за № 1940/40996 (далі – Наказ № 571).
Наказом № 571 внесені зміни до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822 у частині приведення у відповідність до постанови Кабінету Міністрів України від 11.08.2023 № 853 «Деякі питання надання комплексної електронної публічної послуги «єМалятко».
Так, у абзаці першому пункту 1 розділу XIV Положення слова та цифри «комплексної послуги «єМалятко» відповідно до
Порядку надання комплексної послуги «єМалятко», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 року № 691» замінено словами та цифрами «комплексної електронної публічної послуги «єМалятко» відповідно до Порядку надання комплексної електронної публічної послуги «єМалятко», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 серпня 2023 року № 853».
Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast
ГУ ДПС у Київській області
Щодо уступки грошового зобов’язання або податкового боргу платника податків третім особам
Головне управління ДПС у Київській області інформує, що відповідно до п. 87.7 ст. 87 Податкового кодексу України, забороняється будь-яка уступка грошового зобов’язання або податкового боргу платника податків третім особам.
При цьому, оложення п. 87.7 ст. 87 ПКУ не поширюються на випадки, коли гарантами повного та своєчасного погашення грошових зобов’язань платника податків є інші особи, якщо таке право передбачено ПКУ.
Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast
ГУ ДПС у Київській області
До уваги платників: про зарахування податкових платежів та єдиного внеску у період завершення бюджетного року
Податкові платежі та єдиний внесок, сплачені через Систему електронних платежів Національного банку України (далі – СЕП НБУ) 29 грудня 2023 року, Казначейством будуть зараховані на бюджетні/небюджетні рахунки, в тому числі на рахунки, відкриті в СЕА ПДВ і реалізації пального та спирту етилового, єдиний рахунок у 2023 році.
Платники податків з 30 грудня 2023 року по 01 січня 2024 року включно не зможуть здійснювати податкові платежі та єдиний внесок через СЕП НБУ, у зв’язку із проведенням Казначейством технічних робіт.
З 02 січня 2024 року Казначейство в СЕП НБУ працюватиме у звичайному режимі.
Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast
ГУ ДПС у Київській області
Зареєстровані менше ніж 12 місяців від дати держаної реєстрації СГ у реєстраційній заяві платника ПДВ зазначають дані за період від дати державної реєстрації
Головне управління ДПС у Київській області інформує, що порядок реєстрації платником ПДВ визначено ст.183 ПКУ та розд. ІІІ Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за № 1456/26233, із змінами (далі – Положення № 1130).
Згідно із п. 183.1 ст.183 ПКУ та п. 3.5 розд. ІІІ Положення № 1130 будь-яка особа, яка підлягає обов’язковій реєстрації чи прийняла рішення про добровільну реєстрацію як платника ПДВ, подає до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву платника ПДВ за формою № 1-ПДВ (далі – Заява).
У Заяві, зокрема зазначаються підстави для реєстрації особи як платника ПДВ, які заповнюються згідно з додатком до реєстраційної заяви. Додаток до реєстраційної заяви до контролюючого органу не подається.
Особи, зазначені у п. 183.3 ст. 183 розд. V ПКУ, можуть навести у Заяві бажаний (запланований) день реєстрації як платника ПДВ, що відповідає даті початку податкового періоду (календарний місяць), з якого такі особи вважатимуться платниками ПДВ та матимуть право на складання податкових накладних.
Форма Заяви передбачає заповнення загальної суми від здійснення операцій з постачання товарів (послуг), що підлягають оподаткуванню згідно з розд. V ПКУ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахованої (сплаченої) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно та дата досягнення загальної суми оподатковуваних операцій, визначеної п. 181.1 ст. 181 розд. V ПКУ.
Аркуш 2 Заяви заповнюється особами, які підлягають обов’язковій реєстрації, а також інвесторами (операторами) за угодою про розподіл продукції, учасниками договору про спільну діяльність, управителями майна.
Норми ПКУ та Положення № 1130 не визначають особливостей заповнення реєстраційної Заяви для новостворених осіб, які зареєстровані як суб’єкти господарської діяльності менше ніж 12 місяців від дати держаної реєстрації.
Якщо особи, які реєструються платником ПДВ, зареєстровані як суб’єкти господарювання менше ніж 12 місяців від дати держаної реєстрації, то у Заяві зазначаються дані за період від дати державної реєстрації.
Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast
ГУ ДПС у Київській області
Коментарі