Оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2020 №339 затверджено розмір грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам у 2020 році:

– для осіб, віднесених до категорії 1 – 7 700 гривень;

– осіб, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – 23 420 гривень;

– дітей, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, та одного з батьків або особи, яка їх замінює, – 15300 гривень).

Для постраждалих громадянам, віднесених до категорії 1, та дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, які не бажають отримати санаторно-курортне лікування, передбачено отримання грошової компенсації замість путівки, розмір якої в 2020році становить 573 грн. Розмір виплати встановлено наказом Міністерства соціальної політики України від 25.02.2020 №165.


Увага! Зміни до порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям

05.05.2020 р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 р. № 329 “Деякі питання підтримки сімей з дітьми” якою затверджено зміни до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250, а саме змінено підхід розрахунку сукупного доходу сім’ї при визначені права на державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям для осіб, які були звільнені під час карантину та зареєструвались в центрі зайнятості як безробітні.

На період карантину та на один місяць після дати його відміни для призначення соціальної допомоги для осіб, які у періоді, за який враховуються доходи, отримували допомогу по безробіттю, до середньомісячного сукупного доходу враховується:
для осіб, зазначених у частині першій статті 22 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” – дохід у розмірі призначеної допомоги по безробіттю без урахування сум отриманої заробітної плати у попередніх місяцях;

для осіб, зазначених у частині другій статті 22 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”,
– дохід у розмірі призначеної допомоги по безробіттю, а за місяці, в яких відсутні доходи – дохід у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.

Після закінчення карантину для осіб, які у періоді, за який враховуються доходи, отримували допомогу по безробіттю, до середньомісячного сукупного доходу враховується:

за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, – дохід у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи;

за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, більшому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, – фактично отримані доходи;

за кожний місяць, у якому відсутні доходи, – дохід у сумі трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.


До уваги отримувачів субсидії!

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2020 року № 247 «Про особливості надання житлових субсидій» був здійснений перерахунок житлових субсидій з урахуванням збільшення на 50% соціальних нормативів, у межах яких надається субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, в місяцях дії карантину.

Відповідний перерахунок житлових субсидій був проведений у квітні 2020 року за березень 2020 року на послуги центрального водопостачання та водовідведення, постачання електроенергії, на послугу постачання та розподілу природного газу (в частині користування послугами газопостачання для побутових потреб крім опалення).

Субсидіанти отримають субсидію за квітень 2020 року разом з перерахунком субсидії за березень 2020 року з урахуванням збільшення на 50% соціальних нормативів.

Також повідомляємо, що з травня 2020 року в автоматичному режимі (без заяв громадян) буде проведено призначення субсидій на наступний термін для домогосподарств, які отримували субсидію в попередній опалювальний період, окрім наступних категорій одержувачів субсидії:

Домогосподарства, які мають прострочену понад три місяці заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громанян (340 грн.) (за січень, лютий та березень 2020 року).

Будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства в попередньому періоді здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних) на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття власності в інший законній спосіб перевищує 50 тисяч гривень.

У разі зміни складу домогосподарства.

Для отримання інформації стосовно призначення або автоматичного продовження субсидії рекомендуємо звертатись за телефонами: 6-42-20 або 6-43-20.

 

Коментарі