Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Що робити при виявленні вибухонебезпечних предметів?

Виникнення надзвичайних ситуацій, спричинених вибухами, несе значну загрозу життю та здоров’ю людей, а також системам життєзабезпечення населення.

З настанням тепла люди починають частіше виходити на прогулянки до парків, лісосмуг, працюють у саду і на городі. Але небезпечна ситуація може трапитися будь-де – на землі у лісі, полі чи на березі річки. Ба більше – на вулицях, узбіччях та дахах будинків. Вороже залізяччя, що залишається після обстрілів, несе смертельну небезпеку. А ще вибухівку можуть заховати у звичні для нас предмети – іграшки, книги чи коробки з-під цукерок. Тобто під вибухонебезпечними предметами слід розуміти будь-які пристрої, засоби, підозрілі предмети, які здатні за певних умов (або при дії на них) вибухати.

До вибухонебезпечних предметів належать:
– вибухові речовини – хімічні з’єднання або суміші, здатні під впливом певних зовнішніх дій (нагрівання, удар, тертя, вибух іншого вибухового пристрою) до швидкого хімічного перетворення, що саморозповсюджується, з виділенням великої кількості енергії та утворенням газів;
– боєприпаси (бойові частки ракет, авіаційні бомби, артилерійські боєприпаси (снаряди, міни), інженерні боєприпаси (протитанкові та протипіхотні міни), ручні гранати, стрілецькі боєприпаси (патрони до пістолетів, карабінів, автоматів тощо);
– піротехнічні засоби (патрони (сигнальні, освітлювальні, імітаційні, спеціальні), вибухові пакети, петарди);
– ракети (освітлювальні, сигнальні) – гранати, димові шашки;
– саморобні вибухові пристрої – це пристрої, в яких застосований хоча б один елемент конструкції саморобного виготовлення: саморобні міни-пастки, мінісюрпризи, що імітують предмети домашнього побуту, дитячі іграшки або речі, що привертають увагу.

Як вирізнити вибухонебезпечний предмет?
– Найчастіше в громадах регіону, які обстрілював ворог, залишаються касетні елементи. Вони сріблясті, мають форму циліндра. Довжина – десь 13-15 см, діаметр – 6-8 см.
– Проте мешканцям усіх міст та районів радять звертати увагу на будь-які незнайомі або нехарактерні для певної місцевості предмети.
– Про небезпеку можуть сповіщати й підозрілі звуки, які видає «знахідка» – цокання, наче від годинника, чи періодичні сигнали. А ще – миготіння лампочки, наявність батарейок або акумулятора, розтяжка дротів чи специфічного запаху – гасу, розчинника, пального.

У разі виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів необхідно:
– негайно припинити всі роботи в районі виявлення вибухонебезпечного предмета (предметів)! Не торкайтеся предмета, який викликав сумнів. Суворо заборонено пересувати предмет, переносити його в інше місце, засипати ґрунтом, нагрівати, палити поряд. Навіть легкий удар лопатою може спричинити вибух;
– вивести (відвести) на максимальну відстань усіх людей (не менше 100 метрів), які перебували поблизу, намагаючись рухатись назад по своїх слідах;
– за можливості позначити небезпечне місце, де лежить цей предмет, добре видимим орієнтиром, огородити небезпечну територію мотузкою або підручними матеріалами. Але не можна вбивати у землю кілки, бо поряд можуть бути ще снаряди;
– мерщій повідомити про підозрілий предмет службу порятунку за номером «101» або «102». Знешкоджувати вибухівку можуть тільки піротехніки. Очікувати на безпечній відстані від місця знаходження вибухонебезпечного предмета на приїзд фахівців ДСНС та МВС, при цьому здійснювати заходи щодо недопущення до небезпечної зони інших людей.

Якщо ви опинилися поблизу вибуху, стримайте свою цікавість і не намагайтеся наблизитися до епіцентру, щоб подивитися або допомогти рятівникам. Найкраще, що ви можете зробити, – залишити небезпечне місце.

У будь-якому разі при виявленні вибухонебезпечного предмета або предметів підозрілого характеру лише безумовне виконання заходів безпеки убереже ваше здоров’я та життя.

Бережіть себе та своїх рідних! Не наражайтеся на небезпеку!

Коментарі