Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

І ЗНОВУ ПРО COVID-19

Про захворювання на COVID-19 неодноразово згадувалось на сторінках наших газет , але епідемічна ситуація, яка щоденно ускладнюється, змушує нагадувати про це захворювання знову. На сьогоднішній день у зв’язку із різким ростом захворюваності уже переведено на дистанційне навчання одну із шкіл району.

Як же передається захворювання?

Наразі відомо, що захворювання на COVID-19 передається краплинним та контактним шляхами
Вірус не циркулює у повітрі, а передається від людини до людини
Вірус не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чхання. Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви знаходитесь на відстані понад 2 м.

Шлях зараження

SARS-CoV-2 передається через вплив інфекційних дихальних рідин, які виділяються під час видиху. Це включає в себе спокійне дихання, розмову, спів, фізичні вправи, кашель, чхання, і чим інтенсивніше дихальна діяльність, тим більше частинок виділяється у вигляді крапель. Для практичних цілей краплі можна розділити на дві категорії: великі краплі, які осідають з повітря протягом декількох секунд, і дуже дрібні краплі (відтепер іменовані аерозолями), які можуть залишатися в повітрі від декількох хвилин до годин.

Чи можна заразитись від тварин?

Наразі немає офіційних підтверджень, що домашні тварини, наприклад, собаки або коти, можуть бути переносниками нового коронавірусу. Проте після контакту з домашніми тваринами рекомендуємо мити руки водою з милом. Це захистить вас від ризику поширень низки бактерій, якими людина може заразитися від домашніх тварин.

Чи передається вірус через фрукти?

Фрукти – непридатне середовище для тривалого виживання вірусу. Немає жодних даних про передачу вірусу через фрукти. Нагадуємо, що фрукти необхідно ретельно мити, але це стандартна рекомендація.

Скільки вірус живе на поверхнях? Чим можна вбити вірус?

Вірус може зберігати життєздатність на поверхнях від 3-х годин до декількох днів. Конкретні терміни залежать від низки умов. Наприклад, тип поверхні, температура і вологість навколишнього середовища. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей, техніку тощо.

Чи правда, що вірус передається лише літнім людям?

Заразитись можуть люди будь-якого віку, тому всі мають дотримуватись заходів захисту від вірусу. Літні люди та хворі на хронічні захворювання перебувають в зоні підвищеного ризику.

Як захистити себе від COVID-19?

-Зробіть щеплення проти COVID-19.
-Список пунктів щеплення та масової вакцинації можна з’ясувати у свого сімейного лікаря.
– Зміцнюйте імунітет та слідкуйте за самопочуттям.
-Повноцінне харчування, здоровий сон, фізичні вправи та водний баланс організму.
– У разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря.
-Мийте часто руки з милом упродовж 40-ти секунд,
або користуйтесь антисептиком, вміст спирту в якому не повинен бути менше 60-80%
-Уникайте контакту з людьми із симптомами ГРВІ
-З тими, хто має симптоми застуди. мінімальна дистанція — 1,5 метри.
-Уникайте дотиків до свого обличчя
-Не торкайтеся брудними руками своїх очей, носа та рота.
-Термічно обробляйте продукти.

Сектор державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Обухівського відділу Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області

Коментарі