Дбати про безпеку дітей, прищеплювати навички здорового способу життя, навчати правильно поводити себе в екстремальних ситуаціях – сьогодні це актуальне завдання для всіх дорослих. Адже у нинішній час діти дуже часто потрапляють у небезпечні, скрутні ситуації, вихід з яких не можуть знайти вірно.
Обухівське РУ ГУ ДСНС України у Киїхвській області рекомендує кожному з батьків дуже відповідально поставитися до профілактики різних нещасних випадків з дітьми. Не варто забувати, що найкращим способом навчання дітей завжди є власний приклад.
Якщо батьки уважні до власної безпеки, то і дитина буде повторювати ті ж дії. Поясніть малечі, що таке легкозаймисті, колючі, ріжучі, вибухонебезпечні і вогнепальні предмети і які небезпеки вони несуть. Розкажіть про те, що не можна їх піднімати, розбирати і грати з ними, якщо раптом дитина виявить щось подібне на вулиці.
Потренуйте основні навички з техніки безпеки, наприклад, при використанні електрочайників, комп’ютерів, телевізорів, а також мікрохвильової печі або газу для розігріву обіду.
Нехай всі ці дії дитина щодня виконує в присутності дорослих і тоді навички стануть звичкою.
Позначте дитині коло людей, до яких він може в разі потреби звернутися за допомогою. На видному місці в помешкані розмістіть номер телефону, за яким дитина завжди може зв’язатися з дорослими.
Обухівське РУ ГУ ДСНС України у Київській областіт звертається до батьків: Не допускайте трагедії в Вашій родині! Розповідайте своїм дітям про небезпеку гри з вогнем, навчайте їх правил безпеки життєдіяльності. Особливо у літній період пильнуйте за дитиною біля водних об’єктів. Не залишайте дітей без нагляду, дбайте про власну безпеку та безпеку своїх дітей. Навчайте дітей навичкам культури поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, водою, газо- та електроприладами, різного виду небезпечними речовинами та предметами.
Шановні батьки! Пам’ятайте: безпека наших дітей залежить тільки від нас самих! Сподіваємося, що спільними зусиллями ми зможемо вирішити основну проблему людства, збережемо найцінніший скарб – дитяче життя!
Правила поведінки при пожежі
Треба завжди пам’ятати, що необережне поводження з вогнем може призвести до найбільшої серед бід – пожежі.
Якщо у квартирі або будинку почалася пожежа, найголовніше – не панікувати! Необхідно негайно повідомити про це пожежну частину: телефонуй за номером 101 – чітко і ясно назви адресу і місце виникнення пожежі. Повідом сусідів.
Якщо є можливість, то спробуй погасити вогонь засобами, що є під рукою:
– невеликі джерела пожежі можна гасити мокрою ганчіркою (ударами зверху);
– не витягай з вогню предмети, що горять – це сприяє поширенню пожежі. Гаси вогонь (водою або піском) із країв до центру;
– при гасінні пожежі намагайся не відчиняти вікна і двері, бо доступ повітря підсилить вогонь.
Якщо погасити пожежу до прибуття пожежних неможливо, необхідно з іншими мешканцями будинку, не створюючи паніки, вийти на вулицю, використовуючи для цього сходові марші або пожежні драбини між балконами.
– Покидай приміщення, пригнувшись якнайнижче, адже дим направляється вгору;
– при пожежі не спускайся у ліфті, бо може відключитися електрика;
– по можливості змочи якусь тканину, прикрий нею ніс і рот;
– під час переходів через задимлені ділянки затримуй дихання.
Ознаки отруєння чадним газом:
– запаморочення;
– блювота;
– головний біль;
– червоний колір обличчя;
– непритомність.
Перша допомога при отруєнні чадним газом:
– постраждалого необхідно винести на свіже повітря;
– негайно викликати машину швидкої медичної допомоги за телефоном 103.
Якщо вогонь палає у коридорі, на сходах тощо, і неможливо вибратися назовні, залишайся у своїй квартирі, щільно зачини двері, затули щілини мокрими ганчірками, повісь ковдру, килим або будь-що інше.
ПРИ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ ТЕЛЕФОНУЙТЕ «101»!
Провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Обухівського РУ
ГУ ДСНС України у Київській області старший лейтенант служби цивільного захисту
Владислав СЕКРЕТ
Коментарі