ПОРЯДОК НАДАННЯ СУБСИДІЙ
Зразок заповнення заяви
Зразок заповнення декларації
Внесено зміни до порядку надання житлових субсидій
15 листопада поточного року Урядом прийнята постанова № 1184 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (чинна з 18.11.2021), якою розширено коло осіб, які зможуть реалізувати своє право на житлову субсидію.
Віднині за субсидією можуть звертатися: Читати детальніше
Також даною постановою збільшено до 40 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (680 грн.) граничний розмір наявної заборгованості по оплаті житлово-комунальних послуг, за якої можливе призначення житлової субсидії. 15 листопада поточного року Урядом прийнята постанова № 1184 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (чинна з 18.11.2021), якою розширено коло осіб, які зможуть реалізувати своє право на житлову субсидію.
– власники мотоциклів, з року випуску яких минуло менше п’яти років, якщо вартість їх на дату набуття права власності не перевищує чотирьох розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року, з якого призначається субсидія;
– особи, які мають у власності більше ніж одне житлове приміщення на яке оформлено спадщину, за умови, що жодне із житлових приміщень, яке перебуває у власності, не здається в оренду. Даний факт підтверджується актом обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства;
– особи, які фактично проживають у житловому помешканні без реєстрації, за рішенням суду;
– непрацюючі особи працездатного віку, які перебувають у відпустці без збереження заробітної плати у зв’язку з доглядом за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, яка потребує домашнього догляду.
Перевірка стану призначення/не призначення субсидії
Якщо стан субсидії “діюча” – субсидію призначено; якщо у розмірі субсидії “0” – автоматично піде призначення на опалювальний період; якщо стан субсидії “не діюча” – потрібно поновити документи для призначення субсидії.
З 1 травня 2021 року надання житлових субсидій в Україні відбувається по-новому. Продовжуємо надавати відповіді на найбільш поширенні запитання громадян.
− Якщо у мене у власності є квартира, а тітка залишила у спадщину 1/4 частину будинку в місті (не в селі), то чи зможу я оформити субсидію?
– Отримання частки нерухомого майна Вами у спадщину не вплине на рішення структурного підрозділу з питань соціального захисту населення щодо призначення (відмову у призначенні) житлової субсидії Вашому домогосподарству. Адже при призначенні субсидій не враховуються житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності (або розташовані у сільській місцевості) і отримані як спадщина. Читати детальніше
− Чи можу я претендувати на субсидію, якщо маю житло на тимчасово окупованій території Донбасу?
− Так. Житлове приміщення, що знаходиться на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, та у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, і перебуває у власності особи зі складу домогосподарства не вплине на рішення структурного підрозділу з питань соціального захисту населення щодо призначення (відмову у призначенні) житлової субсидії Вашому домогосподарству.
− У житловому приміщенні зареєстровано три людини: подружжя пенсіонерів та їхній безробітній син, який з ними не мешкає. У цьому випадку субсидія нараховується на фактичну кількість зареєстрованих?
− Рішення про призначення житлової субсидії без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих приймаються на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства та/або офіційних документів, які підтверджують, що особи за адресою домогосподарства не проживають.
− Кому необхідно потрібно звернутися в управління соціального захисту населення для отримання субсидії в опалювальний сезон 2020-2021 років.
− Відповідно до рішення Уряду від 19 травня (постанова Кабінету Міністрів України від 19.05.2021 № 505) цього року встановлено, що розгляд питань щодо призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, проводиться без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:
• надавалася у грошовій безготівковій формі;
• була призначена за фактичним місцем проживання особам, які орендують житлові приміщення на підставі договору найму; індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію; внутрішньо переміщеним особам;
• була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), які не проживають за місцем реєстрації.
− Якщо людина планує вперше подати документи на субсидію в жовтні 2021 року, то за який період будуть враховані доходи для розрахунку і на який період вона буде призначена?
− Якщо житлова субсидія призначається з початку опалювального сезону, то для розрахунку її розміру береться середньомісячний сукупний дохід осіб за I і II квартали поточного календарного року, а якщо з неопалювального сезону (травень), то за III і IV квартали попереднього календарного року.
Житлова субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається, виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік.
− Чи доставлятиме «Укрпошта» в наступному опалювальному періоді субсидію додому?
− Так. До 1 січня 2023 р. функції організації, що здійснює виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України, здійснює національний оператор поштового зв’язку, функції якого виконує акціонерне товариство “Укрпошта” (постанова Кабінету Міністрів України від 29.03.2021 № 277 (зі змінами).
− Яка площа будинку буде братися до уваги при нарахуванні субсидій у сільській місцевості: загальна чи загальна житлова (опалювальна)?
− При призначенні житлової субсидії аналізується загальна площа житлового приміщення, в незалежності від виду населеного пункту.
− При цьому розрахунок житлових субсидій відбувається на соціальні норми житла та соціальні нормативів користування житлово-комунальними послугами.
− Якщо людина володіє новим транспортним засобом, придбаним на пільгових умовах через структурний підрозділ з питань соціального захисту населення, чи втратить вона право на субсидію?
− Не втратить. При встановленні права на отримання домогосподарством житлової субсидії не враховуються транспортні засоби, одержані особами зі складу домогосподарства або членами їх сімей, безоплатно чи придбані на пільгових умовах через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля, а також транспортні засоби, придбані батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу.
За додатковою інформацією звертатися до управління
соціального захисту населення виконавчого комітету
Обухівської міської ради за адресою: м. Обухів,
вул. Каштанова 13, корп.1, тел. 6-42-05, 096 442 6643
Виплату житлової субсидії з 01.05.2021 року продовжено в автоматичному режимі
19 травня поточного року Урядом прийнято постанову за № 505 «Деякі питання призначення житлових субсидій», якою передбачено перепризначення житлових субсидій на наступний період в автоматичному режимі домогосподарствам, що отримували субсидію в опалювальному сезоні 2020 – 2021 років, окрім домогосподарств, яким житлова субсидія: Читати детальніше
•надавалася у грошовій безготівковій формі;
•була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень, внутрішньо переміщені особи);
•була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації.
Таким домогосподарствам для продовження виплати житлової субсидії необхідно подати відповідні заяву та декларацію за новим зверненням.
Слід зазначити, що даною постановою внесено зміни щодо врахування майнового стану при визначенні права на призначення житлової субсидії , а саме:
• за наявності у члена домогосподарства або члена сім’ї зі складу домогосподарства більш ніж одного житлового помешкання не враховується житло, яке належить на правах спільної сумісної або часткової власності, розташоване в сільській місцевості;
• не враховується наявність депозитних вкладів в розмірі до 100тисяч гривень.
Змінено порядок надання житлових субсидій з 01.05.2021 року
Урядом прийнято постанову за № 420 від 14.04.2021 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», згідно якої:
• з 01.05.2021 року призначення житлової субсидії (у тому числі на наступний період) здійснюється лише після подання нових заяви про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначення житлової субсидії;
• житлова субсидія для осіб, які звернулися за її призначенням у травні – вересні 2021 року, призначається починаючи з травня 2021 року;
• змінено порядок призначення житлових субсидій.
Відповідно до новоприйнятих змін: Читати детальніше
• надано можливість оформлення житлової субсидії домогосподарствам, які для обігріву житлових приміщень використовують індивідуальні електроопалювальні установки, які введені в експлуатацію, що підтверджено документально. При розрахунку житлової субсидії в опалювальний сезон застосовуються соціальні нормативи за комунальну послугу з постачання та розподілу електричної енергії для індивідуального опалення та соціальні нормативи на комунальну послугу з постачання та розподілу електричної енергії для побутових потреб;
• переглянуто підходи до врахування майнового стану, зокрема:
– під час призначення житлових субсидій враховуються отримані доходи від депозитів, дивідендів від цінних паперів тощо;
– обмежено право в призначенні житлової субсидії особам, які мають у власності більше ніж один транспортний засіб, з року випуску якого минуло до 15 років, та більше ніж одне житлове приміщення;
• посилено вимоги щодо обмеження права на призначення житлової субсидії у частині здійснення одноразових вартісних покупок (понад 50 тис. грн..), наявності банківських депозитів у розмірі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (56 750 грн.), здійснення операцій з купівлі іноземної валюти, банківських металів, перетину кордону тощо;
• передбачено призначення субсидії лише у грошовій формі за відсутньої заборгованості за комунальні послуг ипонад 340 грн. станом на 01.05.2021 року;
• скасовано діяльність та повноваження комісій, утворених місцевими органами влади що до прийняття рішення про призначення житлових субсидій в окремих випадках за наявності умов, за яких така субсидія не призначається. В такому разі передбачено додавання до заяви підтверджуючих документів, які впливають на прийняття об’єктивного рішення.
Слід зауважити, що управління соціального захисту населення буде приймати нові звернення лише після затвердження нових бланків ЗАЯВИ та ДЕКЛАРАЦІЇ, які на даний час знаходяться на погодженні в Міністерство соціальної політики України.
ВАЖЛИВО! Нарахування житлової субсидії в умовах карантину
01 квітня поточного року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 25.03.2020 № 247 «Про особливості надання житлових субсидій», якою врегульовані питання стосовно порядку призначення, продовження та припинення виплати житлової субсидії в умовах карантину, а саме: Читати детальніше
• заборонено на період карантину припинення надання житлових субсидій у випадках, передбачених Положенням про порядок призначення житлових субсидій, окрім обставин, що унеможливлюють надання субсидії: у разі переїзду домогосподарства в інше житлове приміщення або у разі смерті одинокої особи;
• забезпечено продовження виплати житлової субсидії на наступний період усім, без виключення, домогосподарствам, які отримували субсидію в опалювальному періоді 2019-2020 років, без подачі громадянами відповідних заяв;
• передбачено призначення житлової субсидії громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні. В такому разі субсидія буде призначатися на підставі поданої заяви про призначення житлової субсидії та інформації центрів зайнятості щодо перебування на обліку. При цьому для розрахунку субсидії враховуватиметься розмір призначеної допомоги по безробіттю, без урахування сум отриманої заробітної плати;
• встановлено на період дії карантину проводити розрахунок житлових субсидій з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів, у межах яких надається субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, незалежно від кількості днів дії карантину на місяць.
Згідно наказом Міністерства соціальної політики від 23.10.2019 № 1528 « Внесенні зміни до форми заяви про призначення та надання житлової субсидії населенню у грошовій формі»
- ЗАЯВА про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі (ЗАВАНТАЖИТИ)
- ДЕКЛАРАЦІЯ про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії (ЗАВАНТАЖИТИ)
Зміни до порядку надання субсидії
Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 виключено пункт 3 постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 № 1176 «Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі», яким було встановлено, що з 1 травня 2019 р. призначення житлової субсидії домогосподарствам, які таку субсидію одержували протягом опалювального сезону 2018/19 року на підставі їх звернень до 31 грудня 2018 р., здійснюється лише після подання нових заяви (в якій обов’язково зазначається номер мобільного телефону заявника) і декларації.
При цьому пунктом 18 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (зі змінами) (далі – Положення), передбачено, що громадянам, які одержували житлову субсидію в опалювальному сезоні у грошовій формі (безготівковій чи готівковій), і у них відсутня заборгованість за житлово-комунальні послуги, яка відповідає ознакам, визначеним у підпункті 5 пункту 6 Положення, житлова субсидія на наступний строк призначається у готівковій формі.
Таким чином, у травні 2019 року житлова субсидія призначається на наступний період домогосподарствам, які одержували субсидію у попередньому періоді і у яких відсутня зазначена вище заборгованість зі сплати послуг, у грошовій готівковій формі без подання нових заяви і декларації.
Житлова субсидія на наступний строк призначається у готівковій формі також громадянам, які одержували субсидію у грошовій готівковій формі і у них за даними управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг наявна заборгованість, що відповідає ознакам, визначеним у підпункті 5 пункту 6 цього Положення, але які не змогли вчасно отримати житлову субсидію в АТ “Ощадбанк” у готівковій формі у зв’язку з тим, що перебували у складних життєвих обставинах, спричинених інвалідністю, віком, станом здоров’я.
Громадянам, які одержували субсидію в опалювальному сезоні і відповідно до Положення мають подавати нові заяви і декларації, за відсутності заборгованості субсидія призначається також у грошовій готівковій формі (незалежно від того, у якій формі отримували субсидію в опалювальному сезоні).
Повторно з заявою та декларацією у травні мають звернутися:
– орендарі житла;
– внутрішньо переміщені особи;
– домогосподарства, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих осіб;
– домогосподарства, де є непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;
– якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства відбулися зміни протягом останнього року.
Особам, які вперше звертаються за субсидією, вона призначається у грошовій безготівковій формі на підставі декларації і заяви, в якій має бути зазначено номер мобільного телефону.
Громадянам, які одержували житлову субсидію в опалювальному сезоні і у них наявна заборгованість з оплати послуг, субсидія на наступний період призначається у грошовій безготівковій формі після вирішення питання з наявною заборгованістю. Крім того, за наявності заборгованості в окремих випадках, з урахуванням обставин, що склалися, комісія може прийняти рішення щодо призначення субсидії на наступний період (у грошовій безготівковій формі).
При цьому, якщо за результатами розрахунку розмір субсидії становить більше 5 тис. грн, така субсидія надається у грошовій безготівковій формі.
Також Положенням передбачено, що за заявою одержувача субсидії, якому вона надається у грошовій готівковій формі, виплата субсидії з наступного після подання заяви місяця може здійснюватися у грошовій безготівковій формі, в якій обов’язково зазначається номер мобільного телефону заявника.
Стосовно виплати субсидії у готівковій формі за довіреністю Постановою № 373 внесено зміни до пункту 186 Положення, якими врегульовано питання виплати житлової субсидії у готівковій формі АТ “Ощадбанк” представнику одержувача за довіреністю, яка оформлена відповідно до частини четвертої статті 245 Цивільного кодексу України.
Така довіреність має бути видана на працівника територіального центру соціального обслуговування, зразок підпису якого посвідчує керівник структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, та оформлена на офіційному бланку організації, в якій довіритель працює, навчається, перебуває на стаціонарному лікуванні, або за місцем його проживання. Підписується довіреність керівником (начальник, директор, голова, головний лікар тощо) цієї організації (навчальний або лікувальний заклад, житлово-експлуатаційна організація, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельний кооператив тощо) та скріплюється печаткою організації (за наявності).
Таким чином, одержувачу житлової субсидії, який не може особисто отримати кошти в АТ “Ощадбанк”, потрібно звернутися до органу соціального захисту населення з проханням оформити довіреність на отримання коштів на працівника територіального центру соціального обслуговування.
Інших змін в порядку надання субсидій
Надано право комісіям призначати житлову субсидію домогосподарствам:
які мешкають у житловому приміщенні, опалювальна площа якого перевищує 120 кв. метрів для квартири, 200 кв. метрів для індивідуального будинку, якщо у складі домогосподарства є особа з інвалідністю з ураженнями опорно-рухового апарату, яка пересувається на візках і яку забезпечено цим житловим приміщенням за рахунок державного чи місцевого бюджету;якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особа, яка має заборгованість зі сплати аліментів, але вона перебуває у місцях позбавлення або обмеження волі.
У зв’язку з впровадженням грошової форми надання житлових субсидій з травня скасовано проведення перерахунків розміру житлових субсидій (у разі не надання або надання не в повному обсязі житлово-комунальних послуг, зменшення витрат на управління багатоквартирним будинком, нарахування плати за послугу з постачання теплової енергії у разі відсутності засобів обліку з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря), які здійснювалися за попередній період на підставі інформації надавачів послуг.
Прийом документів проводиться щоденно: понеділок – четвер з 8.00 до 17.00, п’ятниця – з 8.00 до 15.45, також за додатковою інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за адресою: вул..Каштанова 13 корп.1, каб. 6, тел. 6-42-20.
ЗМІНИ ПО СУБСИДІЇ СІЧЕНЬ 2019 РОКУ
Щодо призначення особам без доходів?
Насправді, безробітні й надалі можуть отримати від держави допомогу у сплаті комунальних послуг.
Для тих, хто не стоїть на обліку в центрі зайнятості, запропоновано два варіанти:
1.Чесно декларувати свої доходи, отримані за кордоном чи в тіньовому секторі економіки та сплачувати страхові внески до Пенсійного фонду.
2.Або органи соцзахисту автоматом рахуватимуть таким людям працездатного віку у дохід три прожиткові мінімуми – 5286 гривень (1762*3) + необхідно буде сплатити єдиний соціальний внесок за три місяці у розмірі, що не менший ніж мінімальний (819*3=2457 грн).
Якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, в розрахунок сукупного доходу такого домогосподарства включається середньомісячний дохід таких осіб у розмірі:
• половини одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, — у разі, коли такі особи протягом цього періоду перебували на строковій військовій службі;
• одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, — у разі, коли такі особи протягом цього періоду навчалися за денною формою навчання у закладах середньої освіти, професійно-технічних навчальних закладах, закладах вищої освіти або зареєстровані у службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і в цей період навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості;
• одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, — в окремих випадках за рішенням комісії у разі, коли такі особи перебувають у складних життєвих обставинах;
• фактично отриманих такими особами доходів — у разі, коли такі особи протягом цього періоду отримували хоча б один із таких видів доходу, як пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомогу по огляду за особами з інвалідністю I і II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомогу по безробіттю;
• фактично отриманих такими особами доходів — у разі, коли такі доходи протягом цього періоду отримувала особа, яка станом на кінець такого періоду не досягла 18-річного віку.
Призначення субсидії з урахуванням перебування за кордоном більш ніж 60 днів.
Згідно із законом «Про звернення громадян» орган соцзахисту зобов’язаний оформити заяву і декларацію і лише після їх розгляду офіційно (письмово) повідомити заявника – виходить чи не виходить йому субсидія.
Сам факт перебування за кордоном не є підставою відмовляти у субсидії якщо людина:
• отримує в Україні пенсію чи інші офіційні доходи, такі як стипендія, допомога при народженні дитини.
• перебуває на лікуванні, навчанні чи у відрядженні
• декларує в Україні доходи і сплачує ЄСВ
До останнього випадку відносяться заробітчани, які вправі задекларувати в Україні свої заробітки, сплатити ЄСВ і на основі цього отримати субсидію.
Державна фіскальна служба надає реквізити для сплати ЄСВ?
Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» передбачено право на добровільну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. При цьому фахівці Державної фіскальної служби зобов’язані, за зверненням громадян, надати їм реквізити для сплати єдиного соціального внеску.
Для призначення субсидії ЄСВ має бути сплачено не менше ніж за три місяці періоду, за яких беруться доходи для розрахунку розміру субсидії. Тобто ЄСВ має бути сплаченим двічі – для «літньої» субсидії окремо, для «зимової» – окремо.
Сплата ЄСВ відображається у базі даних Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду і цей період зараховується громадянам до страхового стажу.
Доходи коли офіційно розлучена сім’ї плюсуються?
Якщо подружжя розлучене і не має неповнолітніх дітей, то ні чоловік, ні дружина не повинні відображати в декларації своїх «колишніх», які зареєстровані і проживають окремо.
Однак, якщо сім’я розлучена, але є неповнолітні діти, в декларації потрібно відобразити маму чи тата дитини (в залежності від того з ким проживає дитина).
І звернутися до Комісії з питань призначення житлових субсидій, щоб доходи того з батьків, що не зареєстрований та не проживає разом з дитиною, не включається до сукупного доходу домогосподарства. Разом із завою необхідно надати також документ (довідка з ЖЕКу, сільської/селищної ради), що дитина проживає із заявником.
Подарована квартира доньці, субсидії можна позбутися?
Насправді, якщо громадянин подарував або передав те чи інше майно у спадок, він не позбавляється субсидії.
Натомість допомогу уже не зможе отримати той, хто отримав такий дарунок чи успадкував якщо його оціночна вартість перевищує 50 тис гривень. Однак і тут залишаються виключення, які зможе опрацювати виключно Комісії з питань призначення житлових субсидій, які працюють при органах місцевої влади.
Також наявність у власності двох житлових приміщень не впливає на право отримання субсидії. Береться до уваги офіційний дохід, який приносить це майно.
Якщо сім’я придбала квартиру у кредит, то при визначені її права на субсидію враховується не тільки вартість всієї покупки, але й сума першого внеску. Якщо ця сума перевищує 50 тис. гривень, субсидія може бути призначена за рішенням Комісії на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов проживання.
Виключенням також є і медичні послуги. Якщо людина оплатила операцію і сума перевищує 50 тис.грн. – це не позбавляє її права на субсидію.
Кажуть, що транспортний причіп віком менше 5 років за 4 тис грн. позбавляє права на субсидію?
Насправді, на субсидію впливає не сам факт наявності транспортного причепа, а його вартість. Адже він може коштувати як 4 тис. грн., так і 154 тис грн. для вантажного автомобілю, наприклад.
Тому власникам таких транспортних засобів варто звертатися на Комісію з питань призначення житлових субсидій, надавати відповідні документи про вартість купленого причепа і розраховувати на допомогу у сплаті житлово-комунальних послуг.
Міністерство соціальної політики України
Опалювальний період 2018-2019 рр.: оформлення субсидії
«У зв’язку з наближенням опалювального періоду 2018-2019 років, та з метою зменшення напруги під час масового звернення громадян за наданням субсидії управління соціального захисту населення нагадує мешканцям міста про право та порядок подання документів на її призначення.
Субсидія призначається і розраховується на всіх членів домогосподарства. Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім’ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства.
Для призначення житлової субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає до управління соціального захисту населення відповідну заяву та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Дані заява та декларація можуть бути надіслані поштою або в електронній формі.
За рішенням комісії субсидія може бути призначена у разі:
– якщо кількість фактично проживаючих зареєстрованих у житловому приміщенні осіб є меншою, ніж кількість зареєстрованих у такому приміщенні осіб;
– особам, які фактично проживають у житловому приміщенні на підставі договору найму (оренди) житла;
− особам, які не зареєстровані у житловому приміщенні, але фактично проживають у ньому без укладеного договору найму (оренди) житла, у разі коли вони є внутрішньо переміщеними особами;
– непрацездатним особам, які проживають самі, на понаднормову площу житла;
– якщо особи, зареєстровані у житловому приміщенні, сплачують на розділені особові рахунки, субсидія призначається окремо за розділеними особовими рахунками. При цьому до складу різних домогосподарств у межах одного житлового приміщення не можуть входити члени однієї сім’ї;
Житлова субсидія не призначається :
− якщо загальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку;
− якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда);
– якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру, транспортний засіб, будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних), на суму понад 50 тис. гривень;
− якщо управлінням соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340 грн.);
− якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-ти річного віку (станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидії), і в цьому періоді у них: а) за інформацією ДФС взагалі відсутні доходи; б) середньомісячний сукупний дохід менший за розмір мінімальної заробітної плати; в) не сплачено єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування сумарно протягом трьох місяців.
У вищенаведених випадках субсидія може бути призначена (як виняток) за рішенням комісії, окрім домогосподарств, у яких загальна площа житла перевищує 120 кв. метрів (для квартири) та 200 кв. метрів (для індивідуального будинку).
Позитивне рішення комісії не може бути прийнято у разі, коли член домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства (працездатного віку) перебували за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи під час призначення субсидії. До 60-ти денного періоду перебування не включаються дні службового відрядження, лікування або навчання, що підтверджується відповідними документами.
Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального (неопалювального), і розраховується: на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня; на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня.
Для громадян, які отримували субсидію в попередньому періоді (окрім орендарів житлових помешкань, внутрішньо переміщених осіб та осіб, члени домогосподарства яких фактично не проживають за адресою реєстрації) продовження субсидії на опалювальний сезон 2018-2019 років буде здійснюватися в автоматичному режимі.
ДІЗНАТИСЯ РОЗМІР СУБСИДІЇ ТЕПЕР МОЖНА ОН-ЛАЙН
Щоб дізнатися призначено чи не призначено вам субсидію тепер не потрібно телефонувати в управління соціального захисту населення. Міністерство соціальної політики України відкрило доступ до Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій.
За адресою SUBSIDII.IOC.GOV.UA українці мають змогу ввести свою поштову адресу і дізнатися чи призначено їм субсидію та який її розмір за опалювальний й неопалювальний сезони.
Єдиний державний реєстр отримувачів житлових субсидій створений Урядом в Україні вперше в історії української незалежності. Він дає змогу ефективно контролювати кожну гривню, виділену з державного бюджету на допомогу населенню у сплаті комунальних послуг, підвищити адресність допомоги й покращити ефективність програми житлових субсидій.
«Субсидії теж мають сезонність, тому не дивно, що на не опалювальний період різко зменшується кількість домогосподарств, яким потрібна допомога у сплаті житлово-комунальних послуг. Послуга опалення ж відсутня. І рекомендує громадянам, які потребують допомоги, не чекати осінніх черг і подавати документи на субсидію вже зараз, навіть якщо на літо субсидія просто не виходить.
«Управління соцзахисту розгляне документи, призначить субсидію, а її розмір на опалювальний сезон розрахує автоматично, без повторного звернення, у жовтні 2018 року».
Сім’ям, для отримання урядової знижки на сплату комунальних послуг, достатньо подати лише Заяву та Декларацію про доходи,
Сам розмір виплат соціальні служби беруть з баз даних – як власної, якщо це стосується соціальних виплат, так і фіскальної служби, Пенсійного фонду, вузів, училищ тощо.
Жодних додаткових паперів, що стосуються складу сім’ї, обсягу і вартості житлово-комунальних послуг, в загальному випадку, людям теж не потрібно додавати чи доносити.
Відомості, необхідні для призначення субсидії, надходять управлінням соціального захисту безпосередньо від організацій, які надають послуги. Наприклад, про склад зареєстрованих осіб, площі квартири, розмірі квартплати – від ЖЕКів або інших уповноважених органів місцевого самоврядування; про вартість електроенергії – від обленерго, газу – від облгазів, опалення – підприємств теплокомуненерго.
Врахування доходів громадян при призначенні житлової субсидії
Відповідно до п. 10 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 № 329, для розрахунку житлової субсидії враховуються доходи членів домогосподарства, членів сім’ї особи із складу домогосподарства, зазначених у пункті 9 цього Положення, які досягли 14-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи.
Як отримати субсидію + калькулятор+приблизний розмір оплати
Хто має право на призначення субсидії?
Право на призначення субсидії мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового платежу.
Управління соціального захисту населення надає інформації щодо надання субсидії