Культурно-мистецьке життя міста Обухів

Обухівська земля з прадавніх віків була щедрою на самобутні таланти, що проявлялися у виготовленні одягу, посуду, інших товарів традиційного вжитку, а ще на майстрів живопису, котрих називали «богомазами», і які так само, як і знамениті обухівські гончари, жили на схилах Педини цілими дворами, та на музик, що грали на весіллях, на вечірках. А ще – відомий був Обухів своїми кобзарями, що несли своє нелукаве слово з нашого міста по всій Україні. Саме у їх картинах, глиняних виробах, рушниках, піснях закладалися підвалини сьогоднішньої мистецької слави нашого Обухова, який у всьому світі відомий перш за все місто, у якому народився і виріс видатний український поет Андрій Самойлович Малишко. Вдячні обухівці шанують пам’ять про видатного земляка: на території міста діє музей-садиба Андрія Малишка, в центрі міста встановлено пам’ятник поету, його ім’ям названо школу, в якій він навчався, кожного року проводяться широкомасштабні заходи по відзначенню річниці з дня народження поета, Міською радою засновано літературно-мистецьку премію його імені.

Золотими літерами у історію мистецької Обухівщини вписані імена художників Георгія Киянченка, Данила Бідношия, Сергія Нестерова, Володимира Калненка, Параски Коломийко, Петра Дейлика, скульптора Михайла Горлового. Свій неоцінений внесок в музичну спадщину Обухова внесли керівник прославленого Обухівського хору Кузьма Краськов та автор гімну Обухова Петро Невгад. В Обухові народилися видатні співачки солістка Національної опери Алла Родіна-Попова та заслужена артистка України Наталя Пелих. Своєю літературною творчістю прославили наше місто члени Національної Спілки письменників Василь Чухліб, Валентина Козак, Петро Швець, Василь Трубай, Тетяна Нещерет.

Досить активним та розмаїтим є культурно-мистецьке сьогодення Обухова: на території міста діють Центр культури та дозвілля, Міський будинок культури, бібліотеки, краєзнавчий музей, клубні заклади прилеглих до міста сіл Ленди та Таценки та Дитяча Школа мистецтв, де працюють досвідчені педагоги, творчі успіхи яких відомі далеко за межами міста.

З другої половини 80-их років минулого століття в Обухові почалося активне відродження традиційних ремесел, ініціаторкою якого стала заслужений майстер народної творчості Г.Ф.Кучер. сьогодні до громадського об’єднання, яке було започатковано нею, входять майстри з 12 видів народного мистецтва – вишивка, кераміка, виготовлення традиційної ляльки – “мотанки”, різьблення на дереві, лозо-соломо-корене-плетіння, писанкарство, живопис, наївне малярство та таке інше. Народні рукомесники стали обов’язковими учасниками Дня Обухова, місцевих, столичних, обласних та всеукраїнських виставок, фестивалів.

Сьогоднішній культурно-мистецький імідж міста створюється завдяки багатьом складовим, у тому числі, й успіхам самодіяльних митців.

Своєрідною пісенною візитівкою міста стали колективи народних хорів «Явір» ПрАТ «Київський КПК», «Світанок» Обухівського УВП УТОС, солісти народної вокальної студії «Джайв», вокальні гурти “Акорд” , «Березіль». Високого рівня досягли творчі колективи Дитячої школи мистецтв хор «Золотий ключик», ансамбль народної пісні «Паняночка», інструментальні колективи.

Гідно представляють на різних рівнях танцювальне мистецтво зразковий хореографічний колектив «Водограй», посланець дружби у містах-побратимах Полоцьк (Білорусія), Радебойль (Німеччина), багаторазовий переможець Міжнародних, Всеукраїнських та обласних конкурсів хореографічного мистецтва зразковий дитячий ансамбль танцю «Фаворит», ансамбль народного танцю «Квіти Трипілля», студії сучасного танцю А. Краснової та Олександра Нечитайла.