З якого віку ФО може зареєструватися підприємцем

13

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що відповідно до част.3 ст. 35 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ) повна цивільна дієздатність може бути надана фізичній особі, яка досягла шістнадцяти років і яка бажає займатися підприємницькою діяльністю.

За наявності письмової згоди на це батьків (усиновлювачів), піклувальника або органу опіки та піклування така особа може бути зареєстрована як підприємець. У цьому разі фізична особа набуває повної цивільної дієздатності з моменту державної реєстрації її як підприємця.

Повна цивільна дієздатність, надана фізичній особі, поширюється на усі цивільні права та обов’язки .

Взяття на облік за основним місцем обліку фізичної особи – підприємця (далі – ФОП) податковим органом здійснюється у день отримання відомостей з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) про державну реєстрацію ФОП та проводиться датою внесення даних до Реєстру самозайнятих осіб.

Дані про взяття на облік ФОП передаються до ЄДР у день взяття на облік за основним місцем обліку.

Відомості, що містяться в ЄДР, надаються у вигляді:

безоплатного доступу через портал електронних сервісів або з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг до відомостей з ЄДР;
оприлюднення публічної інформації з ЄДР у формі відкритих даних;
безоплатного доступу через персональний кабінет;
документів у паперовій та електронній формі, що містяться в реєстраційній справі;
виписок у паперовій формі для проставлення апостилю та в електронній формі;
витягів у паперовій та електронній формі, що містять відомості, актуальні на момент запиту або на визначену дату;
прямого доступу до ЄДР в електронному вигляді у режимі реального часу на платній основі на підставі договорів, укладених з технічним адміністратором.

ГУ ДПС у Київській області

Коментарі