«Гаряча лінія» на тему: «Податковий борг, його виникнення та сплата»

19

Головне управління ДПС у Київській області продовжують проведення сеансів телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань податкового боргу, його виникнення та сплата.

Сьогодні начальник Обухівського відділу по роботі з податковим боргом ГУ ДПС у Київській Олена ФОКІНА під час телефонного зв’язку «гаряча лінія» відповідала на запитання платників податків на тему: «Податковий борг, його виникнення та сплата».

Надаємо увазі читачів найцікавішу підбірку запитань – відповідей на дану тематику.

1. Від якої суми податкового боргу вже надсилається податкова вимога?

Податкова вимога не надсилається, а заходи, спрямовані на погашення податкового боргу, не застосовуються, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує ста вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто до 3060 гривень.

Якщо сума податкового боргу перевищує сто вісімдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає податкову вимогу такому платнику податків.

Також нагадую, що Законом України №1072-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-CoV-2», який набрав чинності з 10 грудня 2020 року збільшений поріг розміру податкового боргу від якого направляться податкова вимога: з 1020 до 3060 гривень.

2. Коли податковий борг змушує ФОП, який перебуває на спрощеній системі оподаткування переходити на загальну?

При наявності податкового боргу більш, як 3060 гривень на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів, доведеться залишити спрощену систему оподаткування. Перейти на загальну систему оподаткування слід в останній день другого з двох послідовних «боргових» кварталів.

3. Як отримати довідку про відсутність заборгованості?

Наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2018 №733 затверджено Порядок надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі.

Для отримання даної довідки платник подає заяву встановленої форми. Заява подається платником (на його вибір):

– у паперовій формі – до державної податкової інспекції за основним місцем обліку такого платника або до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу;
– в електронній формі – на адресу уповноваженого органу через приватну частину електронного кабінету з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги».

Заява складається з обов’язковим посиланням на відповідний нормативно-правовий акт, яким передбачено необхідність підтвердження відсутності заборгованості та зазначенням найменування суб’єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) довідку буде подано платником.

За відсутності у платника податкового боргу, недоїмки зі сплати єдиного внеску та іншої заборгованості з платежів (у тому числі розстрочених, відстрочених, реструктуризованих), контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, уповноважений орган формує довідку протягом п’яти робочих днів з дня, наступного за днем отримання заяви.

Довідка надається за вибором платника у паперовій або електронній формі, про що він зазначає у заяві.

Довідку у паперовій формі платник (його законний чи уповноважений представник) отримує безпосередньо в органі, до якого було подано заяву.

Довідку в електронній формі платник отримує у приватній частині електронного кабінету з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

Обухівський відділ по роботі з податковим боргом

Коментарі