Сеанс телефонного зв’язку «Гаряча лінія» у Миронівській ДПІ

50

У Миронівській ДПІ ГУ ДПС у Київській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з начальником ДПІ Олегом СКОЛОТОЮ на тему: «Перелік документів, які потрібно подати на отримання податкової знижки».

Надаємо увазі читачів найцікавішу підбірку запитань – відповідей на дану тематику.

1. Які документи необхідно надати для отримання податкової знижки на навчання?

З метою отримання податкової знижки, до 31 грудня 2021 року необхідно подати до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, декларацію про майновий стан і доходи за звітний 2020 податковий рік.

Разом з декларацією, обов’язково необхідно надати наступні документи:
– довідку про отримані у звітному році доходи;
– копію договору (контракту) з навчальним закладом;
– копії платіжних документів, які підтверджують сплату за навчання;
– довідку із зазначенням номеру рахунку в установі банку, на який буде перерахована знижка;
– документи, які підтверджують ступінь споріднення (копії паспорта, РНОКПП платника, свідоцтва про народження дитини, тощо), у разі компенсації вартості здобуття середньої або вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення;
– копію свідоцтва про шлюб, якщо член сім’ї першого ступеня споріднення після реєстрації шлюбу змінив прізвище та в квитанціях зазначено нове прізвище.

2. Які існують обмеження права на нарахування податкової знижки?

На нарахування податкової знижки існують слідуючі обмеження:
– податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а так само резиденту – фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті;
– загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу;
– якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

3. Який термін повернення коштів внаслідок застосування права на податкову знижку?

Відповідно до п. 179.8 ст.179 розд. IV Податкового кодексу України сума, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.

4. Чи має право мати, яка сплачує за навчання сина у позашкільному закладі освіти, включити до податкової знижки понесені витрати, у разі відсутності договору про навчання?

Для використання права на податкову знижку платник податку може включити фактично здійснені ним витрати у вигляді суми коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів позашкільної освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, підтверджені відповідними документами. Зокрема, – копією договору, що ідентифікує заклад освіти – надавача послуг і здобувача освіти – отримувача послуг (його законного представника) та/або юридичну чи фізичну особу, яка здійснює оплату.

Отже, за відсутності договору з навчальним закладом жоден із батьків не має права на податкову знижку.

5. А можна витрати на лікування COVID-19 включити до податкової знижки?

На жаль, поки що ні. Адже пунктом 1 розд. ХІХ Податкового кодексу України встановлено, що включення таких витрат до податкової знижки можливе тільки після набрання чинності закону про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування.

Станом на 1 січня 2021 року закон про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування чинності не набрав, тому податкова знижка по витратах, понесених платником податку на користь закладів охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена сім’ї першого ступеня споріднення, за наслідками 2020 року не надається.

Миронівська ДПІ

Коментарі