Офіційне оформлення найманих працівників

50

Головне управління ДПС у Київській області звертає увагу громадян, що офіційне працевлаштування є обов’язковою умовою відносин працівника з роботодавцем. Тільки при належному ставленні обох сторін трудових відносин до своїх прав та обов’язків вони можуть розраховувати на позитивний результат і досягнення поставленої мети.

Для працівників легальне працевлаштування має ряд переваг, серед яких:
– гідні та безпечні умови праці;
– регулярна виплата заробітної плати, на рівні не нижчому від мінімального;
– оплата лікарняних – страхові виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, у зв’язку з настанням нещасного випадку на виробництві;
– гарантовані виплати у зв’язку з настанням безробіття;
– страхові внески, сплачені із офіційної заробітної плати забезпечать право на гідну пенсію;
– дотримання норм трудового законодавства роботодавцем: встановлення тривалості робочого часу згідно з існуючими нормами, заборона роботи у вихідні дні, надання оплачуваної відпустки, створення належних умов праці на робочому місці, забезпечення охорони праці, тощо.

Легальне працевлаштування забезпечує працівникам впевненість у завтрашньому дні та створює можливості для реалізації їх здібностей, мотивує до удосконалення навиків виконуваної роботи, стимулює продуктивний та творчий підхід до праці.

Водночас, неофіційно працевлаштована особа ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг і гарантованих державою виплат, а роботодавець ризикує отримати штрафні санкції.

Оформлюючи нового працівника на роботу, суб’єкт господарювання повинен:
– укласти в письмовій формі трудовий договір;
– оформити наказ про прийняття на роботу;
– надати до органу ДПС Повідомлення про прийняття працівника на роботу.

Наголошуємо, що до роботодавців, як для юридичних осіб так і фізичних осіб – підприємців, які порушують законодавчі вимоги під час нарахування та виплати заробітної плати застосовується відповідальність згідно зі ст. 265 КЗпП у вигляді фінансової санкції (штрафу).

Обухівський сектор організації роботи

Коментарі