ОБУХІВСЬКУ ГРОМАДУ З РОБОЧИМ ВІЗИТОМ ВІДВІДАЛИ ПРЕДСТАВНИКИ КИЇВСЬКОГО РВ АМУ

51

26 травня 2021 року виконавчий директор Київського регіонального відділення Асоціації міст України Олександр Дехтярчук та регіональний консультант проєкту USAID ПУЛЬС з бюджетних питань Тетяна Ревенко відвідали з робочим візитом Обухівську міську громаду, яка є членом АМУ у Київській області.

Зустріч відбулася за участі міського голови Олександра Левченка та секретаря ради Сергія Клочка. Були детально обговорені питання завершення передачі майна з районного рівня до територіальної громади, зміни до законодавства щодо передачі громадам земель поза межами населених пунктів, а саме прийняття проєкту Закону «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» №2194. Так, АМУ вважає, що завдяки схваленню цього законопроєкту комплексно будуть вирішені проблеми у сфері земельних відносин, а державна влада продемонструє справжній європейський формат прозорих взаємовідносин між державою та громадами.

Також у ході зустрічі представники Київського РВ АМУ проінформували про пріоритетні напрями діяльності Асоціації міст України.

Зокрема, консультант з бюджетних питань Тетяна Ревенко розповіла про законодавчі ініціативи щодо збільшення та справедливого зарахування частки ПДФО до місцевих бюджетів:

1) законопроєктами №5066 та №5066-1, що розроблялися за участі АМУ, пропонується, починаючи із 2022 року, збільшити відсоток зарахування податку на доходи фізичних осіб до доходів загального фонду бюджетів територіальних громад із 60 до 65 відсотків.

2) законопроєкти №5244-3 та №5364 (розроблявся за участі АМУ) передбачають забезпечення сплати ПДФО за місцем розміщення виробничих потужностей, а не за місцем реєстрації головного офісу. Законопроєкт №5364, окрім унормування поняття «відокремлений підрозділ», також пропонує встановити контроль з боку контролюючих органів за дотриманням платниками вимог податкового законодавства в частині порядку сплати ПДФО до відповідних місцевих бюджетів за їх місцезнаходженням, та запровадити відповідальність для платників за порушення порядку сплати податку до відповідних місцевих бюджетів.

Крім того, представників громади було проінформовано про те, що уряд України ініціював вилучення з бюджетів громад 5% роздрібного акцизу з тютюну і заклав відповідну норму в законопроєкт. Через це муніципалітети можуть втратити понад 2,4 млрд грн, а справедливих компенсаторів для кожної громади Мінфін не може запровадити. Тому необхідно консолідувати зусилля громад і у співпраці з народними депутатами України не допустити вилучення з бюджетів громад 5% роздрібного акцизу на тютюн.

Консультацію надано в рамках проєкту “Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні” (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

Коментарі