Облік платників ЄВ – членів фермерського господарства

45

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що згідно з п. 5 прим. 1 част.1 ст. 4 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, є платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ).

Члени фермерського господарства зобов’язані стати на облік в контролюючих органах як платники ЄВ.

Ця норма не поширюється на членів фермерських господарств, які є застрахованими особами (найманими працівниками, ФОП).

Обов’язок щодо постановки на облік не поширюється на членів ФГ якщо вони отримують пенсію за віком або за вислугою років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст.26 Закону України №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» із змінами та доповненнями, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

У разі втрати членом ФГ статусу застрахованої особи або статусу особи з інвалідністю, або припинення виплати соціальної допомоги, такий член фермерського господарства зобов’язаний стати на облік в контролюючих органах як платник ЄВ.

Згідно з п. 1 розд. ІІІ Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України №1162 (далі – Порядок №1162), для взяття на облік платником ЄВ членам ФГ необхідно подати до контролюючого органу за місцем проживання заяву про взяття на облік платника ЄВ за формою №12-ЄСВ згідно з додатком 2 до Порядку № 1162.

Члени ФГ подають Заяву та підтвердні документи щодо дати набуття членства у ФГ (договір (декларація) про створення сімейного ФГ, статут ФГ тощо) протягом 10 календарних днів після внесення змін до установчих документів ФГ.

Така Заява повинна бути додатково підписана головою ФГ. Контролюючим органом наступного робочого дня з дня взяття на облік членів ФГ безоплатно надсилається (вручається) повідомлення про взяття їх на облік за формою № 2-ЄСВ згідно з додатком 3 до Порядку № 1162 (п. 4 розд. ІІІ Порядку № 1162).

ГУ ДПС у Київській області

Коментарі